SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Canik'te tek katlı kargir ev ve tarla hissesi icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093337
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : GÖLALAN MAH. / CANİK
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1602 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
58,128 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2017/1602 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Özellikleri :Samsun İl, Canik İlçe, 223 Ada, 2 Parsel, GÖLALAN Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii'nde kayıtlı "Tarla" vasıflı taşınmazın Canik Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 06.02.2019 tarihli yazısı ile plansız alana isabet ettiği, yapı ruhsatı ve kat irtifakının bulunmadığı, taşınmazın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirlenen yerler ile riskli yapıların bulunduğu yerlerden olmadığı, taşınmaz üzerinde tek katlı kargir ev bulunduğu, taşınmazın tarım arazisi olduğu, üzerinde 15-20 yaşlarında 2 (iki) adet kiraz ağacı, 2 (iki) adet çam ağacı ve 2 (iki) adet mandalina fidesi bulunduğu, taşınmazın her türlü belediye hizmetinden faydalandığı, yola yakın yerde olması nedeniyle pazar ulaşımın kolay olduğu, killi toprak yapısına sahip taşınmazın bölgede yetiştiriciliği yapılacak tüm ürünlerin yetişmesi için uygun olduğu, tuzluluk, alkalilik ve taşlılık gibi problemlerinin olmadığı, topoğrafik olarak eğimli bir bölgede bulunduğu, taşınmaz üzerinde bulunan yapının suyu ve elektriğinin mevcut olduğu, tapu takyidatına göre parsel üzerindeki kargir tek katlı evin borçluya ait olduğu, yığma yapı tekniği ile yapılmış olan tek katlı yapının yaklaşık 70 m² kullanım alanına sahip olduğu, mesken amaçlı kullanıldığı, meskenin 1+1 plan tipinde olduğu, holden dağılımlı oturma odası, mutfak, yatak odası ve banyo-wc'den oluştuğu, önünde geniş verandasının bulunduğu, yapının dışının sıvalı ve boyalı olduğu, çatı olmadığı, düz betonarme döşeme tavanı bulunduğu, dış kapısının çelik kapı, iç kapıların hazır panel kapı olduğu, pencerelerin PVC+ısıcam olduğu, ısınmasının soba ile sağlandığı ve klima mevcut olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın 4/7 hissesi borçluya ait olup borçlu hissesi satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Gölalan Mah. Canik/SAMSUN
Yüzölçümü : 3.575 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 58.128,57 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1602 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR