SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ Alevışık'ta 3+1 daire icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039005
Şehir : Hatay / Samandağ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/327 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/327 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Samandağı İlçesi, Alevışık Mahallesi 4093 Parselde 2. Kat 10 Numaralı Bağımsız Bölümdür. Dosyamıza sunulan bilirkişi raporuna göre: Ana bina zemin + 2 kat şeklindedir. Zemin katta iş yerleri ve diğer katlarda her kat iki dairedir. Bina çatısız, asansörsüz ve yalıtımsızdır. Merdiven ve sahanlıkları mermer, korkulukları demirdir. 3A yapı sınıfındadır. Satışa konu bağımsız bölüm daire batı ve güney cephelidir. Salon, mutfak, 3 oda, banyo ve wc den ibarettir. Yerleri seramik, mutafak, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramiktir. Pencere doğramaları alüminyum, kapılar paneldir. Mutafak dolapları suntalam ve tezgah doğal mermedir. Daire soba ısıtmalı ve 28 yıllıktır. 135,00m² alanlıdır. (Taşınmaz Borçlular adına 1/2+1/2 hisse ile kayıtlı olup tamamı satılacaktır)
Adresi : Alevışık Atatürk Mah. Liman Cad. No:41 Samandağ / HATAY
Yüzölçümü : 312,54 m2
Arsa Payı : 250/2400
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kata imarlıdır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2565 SK. 28.M gereği yabancı kişilerin taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça
kiralayamacakları bölge içindedir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/327 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019 İşbu İlan İİK 127 maddesi mucibince tebligat yapılamayan alakadarlara tebliğ hükmündedir.

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR