VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şalpazarı/Pelitçik Mahallesi'nde kargir ev ve fındık bahçesi 1/2 hissesi icradan satılıktır

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003810
Şehir : Trabzon / Şalpazarı
Semt-Mahalle : PELİTÇİK MAH. / ŞALPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 26.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/232 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,840 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı Vakfıkebir İcra Müdürlüğü Vakfıkebir/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2018/232 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Şalpazarı Pelitçik Mah 171 Ada, 68 Parsel,Aşağı Beyli Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapuda kargir iki katlı ev ve kargir bir katlı ev ve fındık bahçesi olarak kayıtlıdır. Taşınmazın 1/2 hissesi satılacaktır. Satış muhammen bedeli 1/2 hisse bedelidir. Hali hazırda fındık üretimi yapılmaktadır. Parsel üzerinde iki yapı bulunmaktadır. 1. YAPI : tek katlı 65m²'dir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Tadilat yapılarak pencereleri yenilenmiştir. Üzerinde ikamet edilmektedir.2.YAPI: iki katlı her kat 25 m² olarak ölçülmüştür. Her iki yapının da çatısı ahşap çatı olup üzeri sac kaplanmıştır. Dış sıvaları yapılmamıştır. Her iki yapının da imalat eksiği ve yıpranma oranı %25 olarak belirlenmiştir. Her iki yapının ve arazinin toplam değeri 101.681,22TL olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Pelitçik Mah. Aşağı Beyli Mevkii Şalpazarı / TRABZON
Yüzölçümü : 1.675,96 m2
Kıymeti : 50.840,61 TL( taşınmazın 1/2 hisse bedelidir. 1/2 hisse satılacaktır)
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı Vakfıkebir İcra Müdürlüğü Vakfıkebir/Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/232 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR