SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Söğütlü'de tripleks ev ve müştemilatı icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908997
Şehir : Sakarya / Söğütlü
Semt-Mahalle : AKARCA MAH. / SÖĞÜTLÜ
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2543 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,258,077 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 11:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, Camili Mah. Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ

2015/2543 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Sakarya İli, Söğütlü İlçesi, Akarca Mah. Köyiçi Mevkii, 459 parsel nolu, 2.065 m² yüzölçümlü, KARGİR EV VE ARSASI nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.

Mahallenin güney-batısında yer alan taşınmaz kuzeyinde sokağa cephelidir. Belediye ve altyapı hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Etrafı tamamen yerleşim alanıdır. Eski Karasu Yolu olan Gizem caddesine 50 m. zaklıktadır. Hiçbir ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Yamuk şeklindeki arsa %10-15 eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olup, ekonomik inşaat yapımına müsaittir. Taşınmaz kuş uçuşu mesafeyle mahalle merkezine 2,71 km, K. Söğütlü merkezine 3,94 km, Kaynarca-Dağdibi Döner kavşağına 4,90 km, Kuzey Terminale 6,60 km ve şehir merkezine 9,17 km uzaklıktadır. Üzerindeki yapılar:

a) Taban alanı 399,00 m² olan Bodrum kat+Zemin kat ve Birinci kattan oluşan ve tribleks olarak kullanılan betonarme inşaat sistemi ile yapılmış toplam üç katlı yapı; Bodrum katta hamam, sauna, bar, banyo ve WC'ler bulunmaktadır. Zeminler kullanım durumlarına göre seramik, mozaik ve ahşap döşelidir. Zemin kat zeminler mermer, duvarları alçı sıva üzeri saten boya yapılıdır. Tüm pencereleri ısıcamlı PVC olarak yapılmıştır. İçinde şöminesi olan salon, odalar ve banyo+WC bulunmaktadır. Birinci kat zeminler mermer, duvarları alçı sıva üzeri saten boya yapılıdır. Tüm pencereleri ısıcamlı PVC olarak yapılmıştır. İçinde banyo+WC ve oda bulunan otel yerleşimini hatırlatan odalar bulunmaktadır.

b) 82,20 m² alanındaki yaklaşık %90 inşaat seviyesindeki iki katlı betonarme yapı; Bodrum kat depo, zemin kat konut olarak yapılmıştır. Elektrik ve mekanik tesisatlar haricindeki imalatlar bitmiş durumdadır. İç kısım zemin seramik, duvarlar sıvalı ve boyalı, pencereler ısıcamlı PVC olarak yapılmıştır. Binanın dış sıva ve boyaları yapılıdır. Binanın üzerinde kiremit örtülü ahşap çatısı bulunmaktadır.

c) 4,00 m*8,00 m ebatlarındaki yaklaşık %50 seviyesindeki süs havuzu; yapının perde duvarları ve kaba sıvası ile zemin döşeme kaplamasının yapılı olduğu, ancak bakımsız olduğu tespit edilmiştir.

d) 2,20 m*6,00 m, 5,00 m*2,00 m ebatlarındaki müştemilat; 3,20 m*1,40 m ebatlarındaki WC ve 3,20 m*4,00 m ebatlarındaki bekçi kulübesi (Güvenlik) vardır.

e) Arsanın üç cephesi (1 m.) yüksekliğinde duvar ve üzerinde 1,5 m yüksekliğinde kafes tel ile örtülmüştür (Uzunluğu 130,00 m).

f) Arsanın yol tarafında 50,00 m uzunluğunda 3,00 m yüksekliğinde üzeri dekoratif siyah taş kaplamalı istinat duvarı mevcuttur. Üzerinde 1,5 m yüksekliğinde demir direk aralarında demir korkuluk bulunmaktadır.

g) Arsa üzerinde yaklaşık otuz senelik iğne yapraklı beş adet ladin ağacı vardır.

Kıymeti : 1.258.077,63 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 11:30 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 11:30 - 11:40 arası

Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, Camili Mah. Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR