SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Adapazarı'nda bahçeli 2 katlı kargir ev icradan satılacaktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092161
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / ADAPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
590,333 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 265 Ada, 5 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Sakarya ili Adapazarı ilçesi İstiklal mahallesi hudutlarında kain; tapunun 265 ada 5 parsel numarasında kayıtlı, kayden ?bahçeli kargir ev? vasıflı taşınmazdan ibarettir. Parselin alanı 367 m2?dir. Parsel üzerinde iki katlı bir bina bulunmaktadır.
İMAR DURUMU: Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, Emsal=1.05 ve Yençok=10.00 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Bu taşınmaza ait Kadastro paftasının mahalle uygulanması neticesinde paftanın zemine uyduğu ve taşınmazın doğru yer olduğu belirlenmiştir.
Taşınmaz İstiklal mahallesi Asma sokak No:13 posta adreslidir. Konum olarak Sedat KİRTETEPE cad. üzerindeki DSİ Şube Müdürlüğünün 200 mt. kuzeybatısında kalmaktadır. Taşınmazın 150 mt. doğusundan Sedat KİRTETEPE cad. geçmektedir. Çark caddesine 650 mt., çekirdek çarşı merkezine 1 Km. kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafı tamamen konut şeklinde yapılaşmıştır. Etrafta işyeri sayısı oldukça azdır. Yine yakınlarında Şeker Camii, DSİ Şube Müdürlüğü, Türk-İş İlkokulu, Hacı Zehra AKKOÇ Kız Anadolu Lisesi vs. gibi sosyal yapı ve yerleşkeler bulunmaktadır. Doğusundan 10.00 mt.?lik mevcut imar yoluna (Asma sokak) cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, yol dışında elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Şehir merkezinde ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir.Parsel üzerindeki yapı iki katlı ve yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Her iki katında ayrı birer mesken bulunan yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Meskenlerin her biri bir salon, iki oda, mutfak, banyo-wc?den ibarettir. Ayrıca her iki katta birer balkonu vardır. Meskenlerde zeminler ahşap döşeme tahtası kaplı, duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda duş bölümü ve lavabo bulunmaktadır. Alt kat mesken soba ısıtmalı, üst kat meskende doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Yapının her bir katı (9.20 x 9.65) + (1.50 x 2.25) + 3.20 = 95.35 m2 inşaat alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 367 m2
Arsa Payı : Tamamı.
Kıymeti : 590.333,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR