REYHANLI İCRA DAIRESI MÜDÜRLÜĞÜ

Reyhanlı/Bahçelievler Mahallesi'nde kargir bina icradan satılıktır

REYHANLI İCRA DAIRESI MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980226
Şehir : Hatay / Reyhanlı
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / REYHANLI
Yayınlandığı Gazeteler

GİZEM 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/488 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
372,114 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Reyhanlı Belediye Başkanlığı / Belediye Mezat Salonu Reyhanlı/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
REYHANLI
İCRA DAİRESİ
2017/488 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Reyhanlı İlçe, 5759 Parsel, BAYIR Mahalle/Köy, 2 Katlı, betonarme ev. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın da bulunduğu kadastro paftasının suretinin zemine uygulanması neticesinde taşınmazda herhangi bir ölçü ve sınırlandırma hatası bulunmadığı gibi zemindeki sınırların paftasındaki sınırları ile tapu kaydındaki mesahasını da aynen muhafaza etmekte olduğu görüldü. Kıymet takdirine konu taşınmaz, tam hisseyle Mehmet oğlu Ömer DURMUŞOĞLU adına kayıtlıdır. Taşınmazın üzerinde yaklaşık 5 yıllık, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş 2 katlı, beher katı 180,00 m2 alana sahip ve her katı ayrı mesken olarak kullanılan yapı bulunmaktadır.Yapıda iki adet kısmi bodrum bulunmakta olup yaklaşık 45 m2 alana sahiptir. Yer döşemesi oda ve koridorlarda laminant parke, ıslak zeminlerde seramik kaplama, duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve plastik boyalı, oda kapıları ahşap, ıslak zemin kapıları ve pencere doğramaları PVC?den imal edilmiştir. Mutfak tezgâhı suni mermerden, mutfak alt ve üst dolapları mdflam malzemeden imal edilmiştir. Arsanın çevresi yaklaşık ortalama 1,5 m briket bahçe duvarı ile çevrilmiş durumda ve 4 adet demir bahçe kapısı bulunmaktadır. Bahçenin yaklaşık 50,00 m2 lik alanı profil demir üzerine sac ile kapatılmak suretiyle garaja dönüştürülmüştür. Taşınmazın değerlendirilmesinde, tüm olumlu ve olumsuz özellikleri ile mevki ve konumu, nitelikleri, bölge, yol ve imar durumu ile bölgesindeki günün alım-satım ve piyasa rayiçleri de göz önünde bulundurulmuştur. (Bilgiler, 17/01/2018 tarihli bilirkişi raporundan alınmıştır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, 321. Sk. No:8, 1 Ve 2 İç Kapı Numarasıyla Yer Almaktadır. Reyhanlı / HATAY
Yüzölçümü : 180 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 4 kata müsadelidir.
Kıymeti : 372.114,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Reyhanlı Belediye Başkanlığı / Belediye Mezat Salonu Reyhanlı/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/488 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR