BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Küplüpınar'da 4 katlı kargir binanın 1/2 hissesi icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01140554
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : KÜPLÜPINAR MAH. / KÜPLÜPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 28.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/14920 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2015/14920 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Borçlu adına kayıtlı olan; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Küplüpınar Mahallesi, Ayber Cd, No:71-71/A da kain, 2565 ada, 3 nolu parselde "DÖRT KATLI KARGİR BİNA" olarak kayıtlı taşınmazın tamamıdır. İş bu taşınmazın 1/2 hissesinin satışı yapılacaktır. Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Küplüpınar Mahallesi sınırları içerisinde, Merinos Kültür Merkezi?nin yaklaşık 400m kuzeyinde, Ayber Caddesi üzerinde konumludur. Toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Yakın çevresinde 3-4 katlı bitişik nizam, alt katlar ticari, üst katlar konut amaçlı yapılar bulunmaktadır.Taşınmaz zemin ve 3 normal kat olmak üzere 4 katlıdır. Binanın dışı sıva üzeri boyadır. Ayber Caddesinden girişi olan binanın arka cephesinde yaklaşık 8 m² bahçesi ve 20m² kileri veya deposu bulunmaktadır. Zemin kat :Ayber Caddesine yaklaşık 8 m cephesi olan dükkan, dışından yapılan ölçümlere göre yaklaşık 70 m² dir. Zemini fayans kaplıdır. Pencere doğramaları pvc olup üzeri demir örme kepenk ile kapatılmıştır.1-2-3. katlar:Keşif tarihi taşınmazın 2. katına girilmiş olup, salon(sofa tarzı tüm odaların kapısı buraya açılmaktadır), 2 oda, mutfak, balkon, wc ve banyo bölümlerinden oluşmaktadır. Salon, oda gibi kuru zeminler laminat parke,ıslak hacimler fayans kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kaplı, kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Yapılan ölçümlere göre her kattaki daire yaklaşık net 90m², brüt 105 m² olarak hesaplanmıştır. Bu parsele 2 nolu parsel üzerindeki bina 2.70 m2 tecavüzlüdür. Not: Emlak servisinden alınan bilgiye göre Dükkan alanı 72m², 1.-2.-3. Kattaki daireler 103m² olarak beyan edildiği belirtilmiştir. Dükkan ve 3 daire toplamda 381m²'dir
Yüzölçümü : 190,50 m2 (1/2 hisseye isabet eden)
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kanal Boyu Doğusu ve Sağlıklaştırma Dönüşüm Amaçlı Uygulama İmar Planına (22.07.2003 tarih-359 sayı ile onaylanmış) göre; Bitişik nizam, 3 kat (Hmax:9,50m), konut alanı, ada bazında parselasyon planı uygulanabilir, yaklaşık olarak 9,53 m² yola terki olduğu belirtilmiştir. Osmangazi Belediyesi Arşiv Birimi'nden alınan bilgiye göre, söz konusu binaya ait ruhsat ve proje bulunmadığı ifade edilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14920 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR