BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Elmasbahçeler'de 147 m² kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063762
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ELMASBAHÇELER MAH. / ULUMAHALLE
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
824,604 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI (BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/23 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Bursa İli, Osmangazi İlçesi , Elmasbahçeler Mahallesi , 2164 ada,16 sayılı parselde ,147m2 yüzölçümünde tapuda kargir ev vasfıyla kayıtlı taşınmaz, üzerinde Betonarme inşaat tarzında ve her bir katta bir daireli olarak yapılmış , bahçeli,halihazırda depo olarak kullanılan bodrum , iş yeri olarak kullanılan zemin , konut olarak kullanılan birinci , ikinci ve üçüncü normal kat olmak üzeretoplam 5 katlı ve Demir doğrama kapılı, bina içi merdivenler beton, asansörsüz yaklaşık 25-30yıllık %30 yıpranma paylı , bahçeli bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür.
Bodrum kat: Yol kotu altında ve halihazırda depo olarak kullanılan , demir doğrama pencereli 103.87m2 alanlıdır.
Zemin kat İş yeri: Daire olarak yapılmış olmakla beraber halihazırda iş yerine dönüştürülen ancak depo olarak kullanılanz emin kat Hol , 2 oda, mutfak, banyo , tuvalet ,mahallerinden ibaret , zemin kat olarak 114.88 m2 alanlı , yer döşeme kaplaması ıslak mahaller olan mutfak mineflo ,Banyo ve tuvalet , seramik , odalar laminat parke yer döşeme kaplaması duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , tavanlar Alçı kartonpiyerli, kapı ve pencereler PVC plastik doğramadır.
Birinci Normal Kat Daire :Hol ve salon , 2oda, mutfak, banyo , tuvalet mahallerinden ibaret Brüt 114.88m2 alanlı ,yer döşeme kaplaması mutfak ,Banyo , tuvalet , antre gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar ahşap parke yer döşeme kaplaması,duvarlar,banyo , tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , kapılar ahşap pres kaplama doğrama , pencereler arka cephe odalar ahşap , ön cephe PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut olup, doğalgaz soba ile ısınmalıdır.
İkinci Normal Kat Daire :Hol, salon2 oda, mutfak, banyo , tuvalet mahallerinden ibaret Brüt 114.88 m2 alanlı ,yer döşeme kaplaması mutfak ,Banyo , tuvalet , antregibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar ahşap parke yer döşeme kaplaması,duvarlar,banyo , tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , kapılar ahşap pres kaplama doğrama , pencereler arka cephe odalar ahşap , ön cephe PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut olup, doğalgaz soba ile ısınmalıdır.
Üçüncü Normalkat Daire:Hol ,salon,oda, mutfak, banyo , tuvalet mahallerinden ibaret Brüt 114.88m2alanlı ,yer döşeme kaplaması mutfak ,Banyo , tuvalet , antre gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar ahşap parke yer döşeme kaplaması,duvarlar,banyo , tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , kapılar ahşap pres kaplama doğrama , balkon kapı ve pencereler PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut olup,halihazırda boştavanlara yapılan ısı yalıtım malzemeleri dökülmüş , bakımsız müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.
Kıymet takdirine konu olan taşınmazın çevresi genelde alt katları iş yeri üst katları konut 3-4 katlı yapılar ile meskün , şehir merkezine yakın olduğu gibi toplu ulaşım araçları ile şehir merkezi ve şehrin diğer bölgelerine ulaşım imkanlarının bulunduğu ,kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan , çevresinde eğitim , sağlık , alış veriş yerleri ile her türlü alt yapısı mevcut olanbir bölgede bulunmaktadır.Zemin Kat işyeri olduğundan Satış bedelinin % 9.55'inin KDV si %18 ,geri kalanına % 1 olarak uygulanacaktır.
Adresi : Elmasbahçeler Mahallesi Sabunevi Sok.No:52 Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 147,00 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Muradiye koruma amaçlı İmar planı kapsamında kentsel sit alanı dahilinde kısmen bitişik nizam5 kat ticaret alanında , kısmen bitişik nizam 4 kat konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 824.604,77 TL
KDV Oranı : Satış bedelinin % 9.55'inin KDV si %18 ,geri kalanına % 1 olarak uygulanacaktır
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI (BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR