OSMANELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaneli'de kargir ev, biriket ahır ve biriket samanlık icradan satılıktır

OSMANELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910478
Şehir : Bilecik / Osmaneli
Semt-Mahalle : HİSARCIK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/81 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
511,656 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANELİ İCRA DAİRESİ
2018/81 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz köy içinde, köy meydanına ve köy ana yoluna 500 m. uzaklıkta, yapı yapılmaya müsait bir topoğrafik yapıya sahip ve elektrik, su hizmetlerinden yararlanmaktadır. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde iki katlı betonarme ev, yığma biriket ahır, yığma biriket samanlık ve kalıcı kullanımı olan müştemilat bulunmaktadır. İki katlı betonarme evin zemin kat alanı 103,00 m2, 1. katı alanı 143,00 m2 olup toplamda alanı 246,00 m2'dir. Ev, betonarme sistemle yapılmış, pvc pencere ve demir kapılara sahip, ahşap döşemeli, zemin katı depo 1. katı konut olarak kullanılan betonarme binadır. Yığma ahırın alanı 83,00 m2'dir. Ahır duvarları biriket ile örülmüş, sıvalı, ahşap çatısı kiremit ile kaplı, demir kapı ve demir pencereli yığma bir yapıdır. Yığma samanlığın alanı 70,00 m2'dir. Samanlık duvarları biriket ile örülmüş, sıvalı, ahşap çatısı kiremit ile kaplı, ahşap kapı ve pencereli yığma bir yapıdır. Müştemilatın alanı 38,00 m2'dir. Müştemilat, betonarme sistemle yapılmış, bir cephesi açık konumlanmış, çatısı olmayan konutun kullanımında olan yardımcı bir yapıdır. Parselin batısındaki yaklaşık 4.5 da'lık kısmında 3-4 yaşlarında 220 adet erik ağaçları olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Bahçeli iki katlı kargir ev, biriket ahır ve biriket samanlık vasfı ile tapuda kayıtlıdır.
Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, 125 Ada, 60 Parsel, Hisarcık Köy, Köyiçi Mevkii
Yüzölçümü : 10.046,82 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Osmaneli Belediyesi'nin İmar Planı ve Mücavir Alanı Dışında Kalmaktadır.
Kıymeti : 511.656,18 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : OSMANELİ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/81 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR