TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Soğuksu Mahallesi'nde 6 katlı bina icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943957
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / BOZTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13683 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,474,265 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:15
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/13683 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ SOĞUKSU MAHALLESİ 2183 ADA 1 PARSEL 335,57 M2. ALAN ÜZERİNDE KARGİR BİNA VE ARSASI NİTELİĞİNDE TAM HİSSELİ TAŞINMAZ, bilirkişi raporuna göre imar planı dahilindedir, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır, Trabzon Ortahisar Soğuksu Mahallesi Kerim Sokak Apartmanı No:6 adresinde yer alır, bina 2 bodrum, zemin. 3 normal kat ve çatı katından oluşur, 2. bodrum katta kazan dairesi ve depo bulunmaktadır, 1 bodrum, zemin, 2 normal katta birer daire, 3 normal katta ve çatı katında birer adet dubleks daire olmak üzere toplam 5 adet daire bulunur, hali hazırda dubleks dairelerin girişleri yerinde ayrı ayrı verilmiş olup 2 ayrı daire olarak kullanılmaktadır, merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu binada asansör yer almaktadır, kat mülkiyeti oluşturulmadığından bina kütle halinde değerlendirilmiştir, sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır, düz ve sağlam bir zemin yapısı vardır, ulaşım problemi bulunmamaktadır,
Kıymeti : 1.474.265,50 TL
KDV Oranı : % 18 (Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile31/10/2018 tarihinde yürürlüğe geren resmi gazete ile 150 m2. Üzeri taşınmazlarda KDV indirim oranının % 8 olarak 31/03/2019 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiş olup ; işbu taşınmazın 1. Ve 2. Satış günleri ; % 8 oranında indirimli KDV süresi dahilinde kalması durumunda ; indirimli KDV oranının işbu taşınmaz için de uygulanacağına,tapu (satım harcının) diğer yarısı ve tellaliye ücreti ( ve yine rehin ve ipoteklerde aynından doğan vergi borçlarına yönelik 1. Ve 2. Satış günlerine göre düzenelenen son yasa doğrultusunda işlem yapılacağına karar verildi.)
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13683 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR