TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Bengisu Mahallesi'nde 3/28 hisse paylı kargir bina icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180949
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : BENGİSU MAH. / BOZTEPE

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33446 ESAS
Muhammen Bedeli
:
55,392 TL
Birinci Satış Günü
:
20.10.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.11.2020 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/33446 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 129 Ada, 136 Parsel, BENGİSU Mahalle, BAHÇE nitelikli 897,73 m2 yüzölçümlü taşınmazın 3/28 Hissesi satılacaktır. Taşınmaz yapı haricindeki alanların bahçe olarak kullanılan taşınmazın güney doğusundan Vatan Caddesine cepheli olması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Ulaşım problemi olmayan taşınmazın bulunduğu alanın çevresinde yapılaşmanın oldukça yoğun olduğu, bulunduğu mahallenin merkezinde olduğu belirlenmiştir. Trabzon sahil yoluna kuşuçusu 3,75-4,00 km mesafede bulunmakta olup, bu yollar her mevsim ulaşıma açıktır.Yol, su, elektrik, PTT gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. Topografyası düzdür. Taşınmaz şehrin ticari, ekonomik ve kültürel bakımdan üstün olan merkezine uzak mesafededir. Taşınmaz üzerinde zemine kademeli olarak oturan oluşan beton kargir bina bulunmaktadır. Zemine oturan alanı 91,81 m2 olan yapının çatı örtüsü saç ve dış cephesinin sıvalı olduğu belirlenmiştir. Bodrum katı (91,81 m2/3=30,60 m2) ve binanın giriş cephesinde eklenti alanı (23,75 m2) ile beraber toplam alanı 146,16 m2 olduğu belirlenen yapının %3 eksik imalatı bulunmaktadır. Mesken olarak kullanılan yapının ısınma sistemi sobalı olup, gösterdiği özelliklere göre 3. sınıf A grubu yapılara girmektedir. Yıpranma payı %20,Eksik imalat oranı %3 olarak değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 897,73 m2 (ana parsel)
Hissesi :3/28
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 55.392,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/11/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Ayrıca; İİK'nun 127. Maddesi hükmü gereğince; İlgililer ve hissedarlardan tapuda adresleri kayıtlı olmayanların varsa adres kayıt sistemindeki adreslerine, adres kayıt sisteminde kayıtlı adresleri yok ise ayrıca adres araştırmasına gerek kalmaksızın gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının ilgililer ve hissedarlara tebliğ edilmiş sayılmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33446 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR