ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Camiikebir'de 350 m² arsa ve üzerindeki kargir binalar icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094807
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/670 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
517,829 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ


2018/670 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Bursa ili Orhangazi ilçesi Camikebir mahallesi 271 ada 14 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik mizan dört (4) katlı konut alanında kalmakta oludğu görülmekle,1 adet tek katlı yığma bina (ev) 81,24 m2 kullanım alanı Çevre şehircilik bakanlığı yapı sınıfına göre III sınıf A Gurubu yapı kategorisinde yığma kagir nitelikte yapılmıştır. kat pencereleri camlı ahşap profildir. çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. ısıtma soba ile yapılmaktadır. dış cephe yüzeyleri sıva üzeri boyalıdır. giriş kapısı demir profilli saç kapı olup, konut niteliğindedir. 1 adet Tek Katlı Yığma bina (oda) veya (Depo) kullanım alanı29,35m2: kat penreleri camlı ahşap profildir. çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. ısıtma soba ile yapılmaktadır. çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. 1 adet İki katlı Yığma bina (ev) nitelikte yapılmış kullanım alanı 118,42m2 olarak hesaplanmış çevre şehircilik bakanlığı yapı sınıfına göre III sınıf A gurubu yapı kategorisinde yığma kağır nitelikte yapılmıştır. kat pencereleri camlı ahşap profildir. çatısı ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. ısıtma soba ile yapılmaktadır. dış çephe yüzeyleri sıva üzeri boyalıdır giriş kapısıdemir profilli saç kapı olup konut niteliğindedir. çevre yapılar genellikle bitişik nizam 1-2 katlı yapılmıştır. taşınmaz ilçe merzinde bulunu tüm belediye hizmetlerinden faydanlamaktadır. yapılar yaklaşır 50 ila 60 senelik yapılardır. .
Yüzölçümü : 350,70 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
Kıymeti : 517.829,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi hükümet konağı karşısı kapalı pazar yeri A Blok Kat:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/670 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR