PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Perşembe'de 2 katlı kargir ev icradan satılıktır

PERŞEMBE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133794
Şehir : Ordu / Perşembe
Semt-Mahalle : KOZAĞZI MAH. / PERŞEMBE
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU TRİBÜN 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
PERŞEMBE HÜKÜMET KONAĞI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI PERŞEMBE/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PERŞEMBE İCRA DAİRESİ
2019/54 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Perşembe İlçe, 134 Ada, 4 Parsel, KOZAĞZI Mahalle/Köy, İKİ KATLI KARGİR EV Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı Taşınmazın yakın çevresinde Eski ve Başlamış Cami ile Perşembe Belediye binası bulunmaktadır. Atatürk Bulvarına ve sahil şeridine yakın konumda olan taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Ordu-Perşembe Karayolu yani Atatürk Bulvarının yaklaşık 20 metre güneyinde konumlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölge konut fonksiyonlu gelişmiş ve gelişmekte olup yapılaşma oranı orta seviyededir. Yakın çevresinde genelde katları 3 ile 5 arasında değişen orta yaşlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Parselin yüz ölçümü 97,62 m2 olup niteliği iki katlı kargir ev dir. Parsel üzerinde mahalde bitişik nizamda, B.A.K tarzda 1980 yılında inşa edilmeye başlanmış olan zemin+2 normal kat olmak üzere toplamda 3 katlı bina bulunmaktadır. Kat irtifakı kurulmamış olan binanın her katı konut olarak kullanılmaktadır. Bina mahalde 77 m2 zemin, 84 m2 1.kat ve 88 m2 2.kat olmak üzere toplamda brüt 249 m2 alanlıdır. Asansörsüz olan binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup çatısı yapılmamıştır. Dış kapısı demir kapı olan yapının pencere doğramaları pvc dendir. İç mekanlarda duvarlar kum sıva üzerine plastik boyalı zeminler mozaik döşemelidir. İç kapılar camlı ahşap kapı balkon kapıları pvcdir. Mutfağında ahşap dolaplar ve seramik tezgah bulunmaktadır. Merkezi ısıtma sistemi bulunmayan binada soba ile ısınma sağlanmaktadır. Zemin kat salon, mutfak, hol, 2 adet yatak odası, banyo, wc bölümlerinden 1.2.normal katlar ise salon, mutfak, hol, 2 adet yatak odası, banyo, wc ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Satışa konu borçlu hissesi 1/1

İmar Durumu: Dosyada mevcut olan Perşembe Belediyesinin resmi yazısına göre değerleme konusu parsel Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olup bitişik nizamda 3 kat imarlıdır. Parselin krokide sarı ile işaretlenen bölümün yola terkin edilmesi gerekmektedir.

İncelenen Belgeler ve Mevcut Durum İle Yasal Durum Arasındaki Farklılıklar: Kıymet takdiri istenen taşınmazın mahallinde yapılan inceleme neticesinde projesinden farklı olarak 1.katında 2 adet balkonun arası fiili durumda birleştirilerek yaklaşık 3 m2 büyüme yapılmış olduğu tespit edilmiştir. Kat planlarına göre bina 246 m2 planlanmış iken mahalde brüt 249 m2 alanlı yapılmıştır. Değerleme taşınmazın mahallindeki alanı baz alınmak suretiyle yapılmıştır.

  1. Arsa değeri :97,62 m2 700-TL/m2 68.334,00 TL
  2. Bina yapı değeri: 249 m2 666,40 TL/m2 165.933,60 TL
  3. Düzeltme: 732,40 TL

Adresi : Kozağzı Mahallesi, 7.Sokak, No:5/1-2-3 Perşembe/ ORDU
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : PERŞEMBE HÜKÜMET KONAĞI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI PERŞEMBE/ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Perşembe İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Ordu Şubesi nezdinde bulunan TR10 0001 5001 5800 7300 6152 31 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede/elektronik ortamda yayınlanan ilanı, ilgililere adreslerinde tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR