FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Fatsa'da kargir ev ve arsası icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001763
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / FATSA
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1185 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
830,352 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi -FATSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2018/1185 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 244 Ada, 11 Parsel, SAKARYA Mahalle/Köy, Sakarya Caddesi Mevkii, Altı işyeri olan kargir 1 katlı ev, arsa nitelikli taşınmaz açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz parsel üzerinde yola cepheli iki katlı ev bulunmakta olup yapı yığma kargir inşaat türünde yapılmıştır. Yapı zemin katı depo, normal katı mesken şeklinde yapılmıştır. Dış cepheleri sıvalı ve boyalı çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Kapı ve pencere doğramaları ahşap iç duvarları sıvalı ve boyalı elektrik ve suyu vardır Zemin kat deponun yol cephesi saç kepenkli yapılmıştır.Yapı tabanda 85 m2 yözölçüme sahip çıkmasız olarak toplamda 170 m2 kullanım alanına sahiptir. Parsel üzerinde ayrıca yola cepheli iki katlı evin arkasında parsel derinliği boyunca yapılmış olan tek katlı depo niteliğinde yapı bulunmaktadır. Yapı tek katlı yığma taş duvarlı inşa edilmiştir. Dış cepheleri sıvasız ve boyasızdır Çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Çatıda muhtelif çökmeler bulunmaktadır. Zemini beton olup kaplaması bulunmamaktadır. Taşınmaz ilçenin yerleşim alanı içerisinde ticaretin yoğun olduğu Sakarya Caddesine cephelidir. Bulunduğu bölgede yapılaşma zemin katlar işyeri , üst katlar konut olarak gelişmiştir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup arazi yapı düz , alt yapısı ikmal edilmiş, ulaşımı kolaydır. Taşınmaz mevcut özellikleri ile Arsa vasfındadır.


Adresi : Sakarya Mahalle Sakarya Cadde Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 360 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı B-6 nizam 6 kat konut+ticari yapılaşma koşullu alandır
Kıymeti : 830.352,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi -FATSA


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR