FATSA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu Fatsa'da 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

FATSA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152681
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : BAHÇELER MAH. / FATSA
Yayınlandığı Gazeteler

FATSA 18.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 ORT. GİD. SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
105,478 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 09:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 09:00
Satış Yeri
:
Fatsa Sulh Hukuk Mahkemesi (Satış Memurluğu) Yazı İşleri Müdürlüğü Odası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/7 ORT. GİD. SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 173 Ada, 17 Parsel, BAHÇELER Mahalle, AĞLAĞI Mevkii.
Taşınmazın tapu kayıtlarında tarla ve ev olarak nitelikli olduğu, taşınmazın fiilen tarla olarak kullanılan alanda 17/07/2018 tarihi itibariyle zeminde mısır yetiştiriciliği yapıldığı tespit edilmiş taşınmazın üzerinde zemin kat ve 1. normal kat olarak yapılmış iki katlı yığma betonarme bina mevcuttur. Zemin kat alanı yapılan ölçümlere göre 112,79 m2 olup mesken olarak kullanılmaktadır. Tamamlanmamış imalatlardan dolayı seviyesi %95 olarak kabul edilecektir. Yapının yaşı ve genel durumuna bakıldığında %32 oranında yıpranma payı düşülecektir. 1. Normal kat alanı yapılan çekmeler ile birlikte 80,00 m2 olup karkas imalattan sonra imalat yapılmamış dolayısıyla seviyesi %60 olarak kabul edilecektir. Yapı dış cephesi sıva ve boyası yapılmamıştır. Yapı girişi zemin kat ahşap doğrama kapıdan 1. normal kat emir doğrama kapıdan yapılmıştır. Çatı yapılmamıştır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Yapı özelliklerinden dolayı 3. Sınıf (A) yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : Bahçeler Mahallesi, Ağlağı Mevkii. Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 597,86 m2
Arsa Payı : Dosyasında.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 105.478,41 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Sulh Hukuk Mahkemesi (Satış Memurluğu) Yazı İşleri Müdürlüğü Odası.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanın gazete ilanı İ.İ.K.nun 127 maddesi uyarınca tapuda adresi bulunmayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Ort. Gid. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR