FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Çatalpınar'da iki katlı kargir bina ve fındık bahçesi icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979871
Şehir : Ordu / Çatalpınar
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / ÇATALPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4986 ESAS
Muhammen Bedeli
:
184,090 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
03.07.2019 09:30
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2018/4986 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli Çatalpınar İlçesi Gündoğdu Mahallesi Hasandağ mevkii 173 ada 40 parsel nolu 1.606,17 m2 büyüklüğünde taşınmaz tapuda kargir iki katlı bina ve fındık bahçesi niteliğinde olup, fiilen kargir iki katlı bina ve fındık bahçesinden ibarettir. Taşınmaz 1/1 tam hisse oranında borçluya it olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz topoğrafik yapı bakımından tarıma elverişlidir. Ordu İli Çatalpınar İlçesi Gündoğdu Mahallesi Hasandağ mevkii 173 ada 40 parsel nolu taşınmaz; yaklaşık %51 eğimde ve 884 metre rakımdadır. Taşınmazın yol kenarındadır. Üzerinde ev ve fındık bahçesi bulunmaktadır. Taşınmazın bir kısmı tarla olarak kullanılmıştır. Topoğrafik yapı bakımından su tutma kapasitesi iyi, alkalilik ve tuzluluk problemi olmayan, bitki besin elementleri bakımından normal toprak yapısına sahip fındık tarımına elverişli arazidir. Fındık ocaklarının gelişimi normaldir. 173 ADA 40 NUMARALI PARSEL ÜZERİNDEKİ YAPI: Kıymet takdirine konu taşınmaz parsel üzerinde bodrum + zemin olmak üzere iki kattan oluşan betonarme olarak inşa edilmiş bir yapı bulunmaktadır. Yol cephesinden zemin kat için merdiven girişi bulunmakta olup bodrum katın girişi ayrı olarak yan cepheden sağlanmaktadır. Zemin katın üzerinde yol cephesinde ahşap kapısı ve demir korkuluklu penceresi bulunan tek bölmeli bir bağımsız bölüm yapılmıştır. Binanın dış cepheleri sıvasızdır. Çatısı bulunmamaktadır ancak merdiven ve zemin kat üzerinde yapılmış olan bölümün üzeri oluklu sac çatı örtüsü ile örtülüdür. Binanın pencereleri bodrum katta ahşap doğramalı, zemin katta pvc doğramalı olup zemin katın yola yakın pencerelerinde demir korkuluk takılıdır. Bodrum ve zemin kat giriş kapıları camlı demir doğrama kapıdır. İçi sıvalı ve boyalıdır. Yapı toplamda 295,00 m2 kullanılabilir alana sahiptir. Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinde m2 değeri 800,00 TL dir. Binanın tamamı mevcut durumuyla değerlendirildiğinde %15 eksik imalat bedeli ve %20 yıpranma bedeli düşülmüştür.


Kıymeti : 184.090,70 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 03/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4986 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR