AVANOS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Nevşehir/Avanos'ta bahçeli kargir ev mahkemeden satılacaktır

AVANOS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010161
Şehir : Nevşehir / Avanos
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
499,894 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
AVANOS BELEDİYE İŞHANI KAT:2 NO: 18

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.AVANOS (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Avanos İlçe, 17 Ada, 6 Parsel, BAHÇELİEVLER MAHALLESİ Mahalle/Köy, SATIŞA KONU TAŞINMAZ NEVŞEHİR İLİ AVANOS İLÇESİ B.EVLER MAHALLESİNDE BAHÇELİ KARGİR EV NİTELİĞİNDEDİR. AVANOS BELEDİYESİ İMAR PLANI SINIRLARI İÇERİSİNDEDİR. YOL, SU, ELEKTRİK, ÇÖP TOPLAMA HİZMETLERİ VB.HER TÜRLÜ BELEDİYECİLİK VE İMAR HİZMETLERİNDEN YARARLANIR. TOPOGRAFYA OLARAK DÜZ BİR ZEMİNDEDİRN. KONUM OLARAK GAYET MERKEZİ BİR BÖLGEDEDİR. TAŞ KÖPRÜYE 130 METRE, PAZAR ALANI ARASINDA BİR YOL BULUNMAKTA, BELEDİYE BİNASINA 600 METRE MESAFEDEDİR. İMAR PLANINA GÖRE AYRIK NİZAM 3 KAT KONUT TÜRÜ YAPILAŞMAYA MÜSAİT OLUP, AVANOS BELEDİYESİNİN YAZISINA GÖRE DSİ TAŞKIN KORUMA SAHASI İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR. PARSELİN TOPLAM BÜYÜKLÜĞÜ 968,40 M2.DİR. YAKLAŞIK 4,5 YIL KADAR ÖNCE BİR YANGINA MARUZ KALDIĞI, ZEMİN KAT VE NORMAL 1.KATTAN OLUŞAN BİNA MEVCUT DURUMU İTİBARİYLE KULLANILAMAZ DURUMDA OLUP TAMİR VE TADİLAT GEREKMEKTEDİR. BİNANIN ZEMİN KATINDA 2 ODA 1 MUTFAK, 1 NCİ KATINDA 2 ODA WC LAVABO BANYO YER ALMAKTADIR. ZEMİNLER ŞAP BETONU, DUVARLAR SIVALI BOYALIDIR. KAPILAR VE PENCERELER AHŞAP DOĞRAMADIR. YANGINDAN DOLAYI PENCERELER VE DIŞ CEPHESİ HASAR GÖRMÜŞTÜR. YAPININ OTURUM ALANI 105,80 M2.DİR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE MÜŞTEMİLAT VE KÜMES BULUNMAKTADIR. BU BİNALAR SIVASIZ YIĞMA OLARAK İNŞA EDİLMİŞTİR. TOPLAM BÜYÜKLÜĞÜ 46,20 M2.DİR. BUNLARIN DIŞINDA TAŞINMAZIN BAHÇESİNDE BİR SU KUYUSU BULUNMAKTADIR. SU KUYUSUNUN MOTORU ÇALIŞIR DURUMDA DEĞİLDİR. BİNA 51-75 YAŞ ARASI BİNALAR SINIFINDANDIR. ÇATISINDA BULUNAN GÜNEŞ ENERJİSİ ÇALIŞMAMAKTADIR. ZİRAAT MÜHENDİSİ RAPORUNA GÖRE BAHÇEDE BULUNAN AĞAÇLARIN TOPLAM DEĞERİNİN 1.715,00 TL.OLDUĞU RAPOR EDİLMİŞTİR.
Adresi : Avanos ilçesi B.evler mahallesi 17 ada 6 parsel sayılı taşınmaz.
Yüzölçümü : 968,40 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 3, İnşaat tarzı AYRIK NİZAM
Kıymeti : 499.894,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Avanos Belediyesinin Kamulaştırma Kanununun 7.maddesine göre
kamulaştırma şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : AVANOS BELEDİYE İŞHANI KAT:2 NO: 18
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR