MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa/Ovaazatlı'da kargir ev, dam, kuruluk icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890071
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : OVAAZATLI MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/290 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
76,268 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 09:40
Satış Yeri
:
belediye çevre temizlik işleri müdürlüğü orta mh.eski bursa cd.adliye binası karşısı mustafakemalpaşa/bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2018/290 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 0 Ada, 3406 Parsel, OVAAZATLI Mah. KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz köy yerleşim alanı içinde köy içi mevkinde,kadastrol yola cephesi bulunmakta düz ve meyilsizdir.
taşınmaz üzerinde 1 adet 75 m2 taban alanlı tek katlı kagir ev,1 adet 80m2 tabanlı dam, 1 adet 40m2 taban alanlı tek katlı kuruluk bulunmakta tek katlı evin dış kapısı demir doğrama,duvarlar sıvalı ve boyalı,pencereler pvc ve camlı,çatısı kiremit kaplı,ısınma katı yakıtlı soba ile sağlanmakta taşınmaz II-B sınıfı yapılardandır
taşınmazın yan kısmında yer alan damın duvarları sıvalı ve boyalı çatısı kiremit kaplı I-B sınıfı yapılardandır
taşınmazın arka kısmında yer alan tek katıl kuruluğun çatısı trapez saç kaplı I-A sınıfı yapıdır
taşınmazın parseli imar planı dışında köy yerleşim yerinde merkezi konumda,geometrik olarak dikdörtgen şekline yakındır.
Adresi :ovaazatlı mh. Köyiçimevkikahveci sk. N:24 Bursa/M.kemalpaşa
Yüzölçümü : 556 m2
Arsa Payı :-
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 76.268,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : HACİZLER
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : belediye çevre temizlik işleri müdürlüğü orta mh.eski bursa cd.adliye binası karşısı mustafakemalpaşa/bursa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/290 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR