MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa/Orta'da 2,5 katlı kargir bina ve tek katlı ahşap bina icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037442
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/366 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
133,025 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2018/366 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 205 Ada, 5 Parsel, ORTA Mahalle/Köy, Taşınmazın bulunduğu parsel geometrik olarak dikdörtgen şekline yakın olup, düz meyilsizdir, her türlü inşaat yapımına elverişlidir. Parsel üzerinde halihazırda 60 m2 taban alanlı 2,5 katlı kargir bina ve 62 m2 taban alanlı tek katlı ahşap bina bulunmaktadır. Giriş kapısı Irgatlı Sokakta bulunan 2,5 katlı binanın dış kapısı demir doğramalı ve camlı, duvarları sıvalı, pencerelerin bir kısmı pvc doğramalı, bir kısmı alüminyum doğramalı ve camlı, çatısı teras, bina içinde yer alan diarelerin zemini marley kaplı, oda kapıları ahşap olup binanın ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmakta olup,III-A sınıfı grubu yapılardandır. Giriş kapısı Gündoğdu sokakta yer alan tek katlı ahşap binanın dış kapısı demir doğramalı ve camlı, duvarları sıvalı ve boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, çatısı kiremit kaplı, dairenin zemini marley kaplı, oda kapıları ahşap olup binanın ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmakta olan taşınmaz II-B sınıfı grubu yapılardandır.
2,5 Katlı Kargir Ev: Zemin kat, 60 m2,yıpranmaya maruz kalmış yapı değeri dikkate alınmıştır. 1. Kat 60 m2, yıpranmaya maruz kalmış yapı değeri dikkate alınmıtşır. Çatı Katı,30 m2, yıpranmaya maruz kalmış yapı değeri dikkate alınmıştır. Tek katlı ahşap ev, 62 m2 yıpranmaya maruz kalmış yapı değeri dikkate alınmıştır. Satışa Konu taşınmaz Belediye uygulama imar planı kapsamında imar parseli olup, kullanım türünün konut alanı olan, bitişik nizam 3 kat yapılaşmaya uygun olan, Gündoğdu Sokağa ve Irgatlı Sokağa cepheli olan taşınmaz bitişik nizam 2-3 katlı binaların bulunduğu bir mahallede, Mustafakemalpaşa İlçe merkezine yakın konumda, her türl alt yapı hizmetinden faydalanmaktta olup, tapuda Avlulu ahşap bir ve kargir iki katlı ev olarak kayıtlıdır.
Yüzölçümü : 135 m2
Kıymeti : 133.025,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Temizlik İşleri Müd. (Orta Mah. Adliye Karşısı) Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/366 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR