MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe/Göktepe'de kargir bina icradan satılıktır

MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944903
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : GÖKTEPE MAH. / MENTEŞE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8397 Esas
Muhammen Bedeli
:
56,768 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
2. İCRA DAİRESİ

2017/8397 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Muğla ili,Menteşe ilçesi,Göktepe mah.,318 ada,2 parsel nolu,iki adet iki katlı kargir ev
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre,taşınmaz üzerinde 1 adet iki katlı,toplam brüt alan 102 m2,toplam net alan 80 m2 (yaklaşık) yüzölçümünde,yığma taş kargir sistemde inşa edilmiş,çatısı yıkılmış,kullanılamaz durumda sadece beden duvarları ve ahşap hatılları kalmış bir adet yapı,yine iki katlı,toplam brüt alan 86 m2 ,toplam net alan 60 m2 (yaklaşık) yüzölçümünde,yığma taş kargir sistemde inşa edilmiş,alt katı ahır,üst katı konut gibi kullanıldığı anlaşılan ikinci bir yapı mevcuttur.Yapıların takribi yaşı (yaklaşık) 70-80 yıllıktır ve III B yapı sınıfına dahildir.Taşınmaz üzerinde yer alan bu yapıların uzun süredir kullanılmadığı,son derece bakımsız olduğu ve bunedenle %70 oranında yıpranmış durumda olduğu anlaşılmaktadır.Taşınmazın bahçesinde beş adet bakımsız durumda zeytin ağacı bulunmaktadır.Taşınmaza ulaşım,köy ana arterinden parke taş döşeli yoldan araçla gelindikten sonra ortalama 40-50 metrelik dar bir yoldan yürüyerek sağlanmaktadır.Taşınmazın topografik olarak doğu cephesi yoldan kalaşık 2 metre aşağıdadır.Taşınmazın etrafı meskun olup,temel altyapı hizmetlerinden (yol,su elektrik,telefon) yararlanmaktadır.Taşınmazın alt yapısı fosseptiktir.Taşınmaz içerisinde oturan yoktur.Taşınmaz üzerindeki ağaçlar bakımsız ve ekonomik değeri yoktur.
Adresi : Göktepe mah.,318 ada,2 parsel,Menteşe/MUĞLA
Yüzölçümü : Bilirkişi raporuna göre 1 adet iki katlı toplam brüt alan 102 m2,toplam net alan 80 m2 yapı mevcuttur.Yine 2 katlı toplam brüt alan 86 m2,toplam net alan 60 m2 yapı mevcuttur.
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Menteşe Belediye Başkanlığı'nın yazısına göre ,taşınmaz tespitli yerleşim alanı içinde kalmakta olduğu,bu alanda 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmadığı anlaşılmıştır.Parselde yapılacak uygulamalarda 1/25000 ölçekli Muğla nazım imar planı revizyonu plan hükümleri geçerlidir.Yapılanma koşulları ayrık nizam 2 kat emsal:0,50 hmax:6,50 mt'dir.Parsel üzerindeki yapıya ait yapı ruhsatı,yapı kullanma izni veya yapı kullanma izni yerine geçecek herhingi bir belgenin bulunmadığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 56.768,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8397 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR