NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Nusaybin'de kargir bina icradan satılıktır

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965689
Şehir : Mardin / Nusaybin
Semt-Mahalle : YENİTURAN MAH. / NUSAYBİN
Yayınlandığı Gazeteler

NUSAYBİNİM 18.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,945 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
NUSAYBİN BELEDİYESİ MİTANNİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU NUSAYBİN/MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ
2017/63 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE;
CİNSİ VE ÖLÇÜLERİ: Mardin ili nusaybin ilçesi yenituran mah. camiçıkmaz sok. no:4'te bulunan 53 ada 22 no'lu parsel arsa üzerinde avlulu kargir ev olarak bulunmaktadır. icra konusu taşınmaz yüz ölçümü 235 m² alana sahiptir.
DEĞERİ VE DEĞERİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER: Taşınmaz nusaybin ilçe merkezinde olup imar planı dahilinde olup belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydanalabilmektedir. taşınmaz yenituran mahallesinde bulunup imar planına göre 2 kat ( bitişik nizam ) verilip şehir merkezine yakındır. taşınmaz yolun kod derecesiyle aynı hizadadır, kazı ve dolgu işlemlerinin yapılmasına gerek yoktur. zemin katta 2+1, mutfak+kiler, 1+1 yapı, üst katta bir salon ve altında wc bulunmaktadır. taşınmazların yer kaplaması seramik olup duvarlar boyalı olup dış kapı çelik iç kapılar ahşap olup banyo, wc ve pencereler ahşap olup, pencereler demir korkuluklarla çevrilidir. bahçede incir ağacı ve asma ağacı bulunmaktadır. taşınmaz müstakildir ve 30 yıllıktır. icra konusu taşınmaz piyasa fiyat araştırmasına göre değerlendirip incir ağacı fıyatı 300,00 tl, arsa birim m² fiyatı 320,00 tl olup toplam 75.200,00 tl olarak, zemin kat ve birinci kat toplam 143 m² olup birim m² fiyatı zemin kat 419,00 tl birinci kat 694,00 tl olup yıpranma payı kesintisi ile 48.445,00 tl olarak hesaplandı. toplamda 123.945,00 tl olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Yenituran mah. camiçıkmaz sok. no:4 NUSAYBİN/MARDİN
Yüzölçümü : 235 m2
Kıymeti : 123.945,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : NUSAYBİN BELEDİYESİ MİTANNİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU NUSAYBİN/MARDİN


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR