TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Turgutlu'da 3 katlı kargir bina hissesi mahkemeden satılıktır

TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042651
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : TURGUTLAR MAH. / TURGUTLU
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 24.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
56,604 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Turgutlu Adalet Sarayı Zemin Kat 23 Nolu Satış Odası 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, Turgutlar Mahallesi, 1865 Ada, 15 Parsel sayılı taşınmaz, 131 m² miktarında olup tapuda bir katlı bahçeli kargir ev vasfıyla kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde 3 katlı bir bina mevcut olup her katta 1 adet olmak üzere toplam 3 adet daireden ibarettir. Ayrıca taşınmazın doğu cephesinde kapalı otoparkı mevcutur. Damla Sokak ile Yorulmaz Sokağa cepheli köşe parseldir. Zemin kat 80 ², 1. kat 98 m², 2. kat 98 m²'dir. Taşınmazın kısıtlı Mehmet ÇETİNKAYA'ya ait olan 1/4'lük hissesi satılacaktır.
Kıymeti : 56.604,09 TL (Mahkemenin belirlediği alt sınır)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Turgutlu Adalet Sarayı Zemin Kat 23 Nolu Satış Odası
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Artırma bedeli mahkemenin belirlediği alt sınır bedeli ve masrafları geçmek şartıyla en çok artırana ihale edilir. Şu kadarki, artırma bedelinin mahkemenin belirlediği alt sınır bedeli ve masrafları (ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması) ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Bedel bu miktarı bulmazsa 2. açık arttırma yapılmayacak satış düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tellalık harcı, tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, işbu ilanın kendisine tebliğ edilemeyenlere tebliğ yerine geçeceği, ihalenin hakim onayı ile tamamlanacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2019(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR