ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık kargir bina

ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836302
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : BOZDAĞ MAH. / ÖDEMİŞ
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 14:15
Satış Yeri
:
Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
2017/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 279 Ada, 25 Parsel, BOZDAĞ Mahalle/Köy, ÇARŞICİVARI Mevkii,
Parsel üzerindeki yapı, toprak harçlı taş malzemeden yığma tarzda ve tek katlı imal edilmiştir. Taban alanı 50,46 M2. dir ve üç bölümden oluşmaktadır. Kapı doğramaları ahşap malzemeden imal edilmiş yapınındış cephe ve kısmen de iç cephe duvarları sıvasız durumdadır. Yapının üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Taşınmazın uzun süredir kullanılmadığı ve oldukça bakımsız olduğu gözlenmiştir. Faal olarak elektrik ve şebeke suyu olmayan taşınmazın elektrik ve şebeke suyu içme hattı ile belediye alt yapı imkanlarından faydalanması mümkündür.Mahalle ve çarşı merkezine yaklaşık 250 metre mesafede yer almaktadır. Ödemiş Belediye Başkanlığı'nın 08/11/2016 tarihli yazısı incelendiğinde taşınmazın bitişik nizam iki katlı konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.

Yüzölçümü : 87,16 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/09/2018 günü 14:15 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 14:15 - 14:30 arası
Satış Yeri : Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR