SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık kargir bina

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823046
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : BÜYÜKOYUMCA MAH. / KURUPELİT
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/49 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
656326 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
1.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU

SAYI : 2017/49 Ort.Gid.Satış
GAYRİMENKULAÇIK ARTIRMA İLANI
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun İli, Atakum İlçesi, Büyükoyumca Mahallesi, Ada : 1825, Parsel : 5 de kayıtlı bulunan 449,34 m2 arsa ve üzerinde bulunan ve üzerinde bulunan betonarma kargir tarzında yapılmış zemin ve zemin üstü 2 kattan oluşan 3 katlı bina 656.326,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonunda 3.derece Arkolojik sit alanı sınırları içerisinde olup, ayrık nizam (A-5) 5 katlı konut alanına isabet etmektedir. TAKS : 0.20, KAKS : 1.50 dir. Taşınmaz Samsun – Sinop karayolunun güneyinde Atatürk Bulvarına takriben 50 metre mesafededir, 52.sokaga cephesi bulunmaktadır, karayollarına cepheli konumdadır, kuzeyinde takriben 500 metre mesafede yat limanı yapılmaktadır, çevresinde yapılmakta olan çok katlı binalar bulunmaktadır, tamamen meskun sahada olup her türlü belediye hizmetlerinden istifade etmektedir, ulaşım sorunu yoktur, 19 Mayıs Üniversitesi kampüsüne yakın mesafededir, Samsun Şehir merkezine takriben 12-13 km mesafededir, Arsa üzerinde bulunan 3 katlı binanın inşaat alanı yaklaşık 335 m2 dir, binanın içi, dışı cephe sıvası boyası, dış cephenin ısı kaplaması ve boyası yapılmıştır, binanın dış kapısı demirdir, merdivenleri mozaik olup merdiven korkulukları demi imalattan yapılmıştır, asansörsüz olan binanın ısınma sistemi doğalgaz kombilidir, binanın 1.kat bağımsız bölüm kapısı çelik, diğer katların dış kapısı ahşaptır, binanın pencereleri PVC, iç kapılar ahşap kapı olarak yapılmıştır, mutfak dolap ve tezgahları ahşaptır, her katta 3 yatak odası, 1 mutfak, 1 tuvalet, banyo ve antreden oluşmaktadır, ıslak hacimler seramik, diğer kısım tabanları laminant kaplamadır, bina 25 yıllık bir yapı olup zaman içerisinde yapılan iyileştirmeler dikkate alındığında % 20 oranında yıpranma ve eksik imalat mevcuttur,
Satış Şartları:
1.Satış 23/07/2018 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 29/08/2018 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.
2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özelliklefaiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.
6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/49 Ort.Gid.Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.03/06/2018
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. e-imzalıdır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR