ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık bina ve arsa

ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00819148
Şehir : Zonguldak / Kilimli
Semt-Mahalle : MUSLU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
154,462 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:20
Satış Yeri
:
ZONGULDAK ADLİYESİ (ESKİ BİNA) 2.KAT 206 NOLU ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 122 Ada, 14 Parsel, MUSLU/MERKEZ Mahalle/Köy, Muslu köy içi Mevkii, 122 Ada 14 Parsel nolu taşınmazın özellikleri : Muslu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 883, 86m2 dir. İmar durumu; Çok az kısmı imar yolunda, büyük kısmı ayrık nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır. Manzarası yoktur. Üzerinde; 2 katlı ev ve çeşitli ağaçlar mevcuttur. 122 Ada 14 Parsel üzerinde mevcut yapının özellikleri : 2 katlıdır. Kargir yapı tarzında inşaa edilmiştir. Her katında mesken niteliğinde birer daire mevcuttur. Genel olarak vasat görünümü vardır. Kapı numarası 5 dir.. Söz konusu yapının; dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri kiremit çatı örtülü, ısınma sistemi sobalıdır. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Üst Kat Dairesi : Pencereleri vernikli cilalı ahşap doğrama, dış kapısı vernikli-cilalı möbleli ahşap doğrama, duvarları kireç badanalı, antre zemini seramik, sofa zemini laminant, mutfak zemini seramik, mutfak tezgahı mermerit, mutfak dolapları mdf, salon zemini tahta döşeme üzeri minöfle kaplı, hol zemini tahta döşeme üzeri minöfle kaplı, bir odanın zemini tahta döşeme, diğer iki odanın zemin döşemeleri tahta döşeme üzeri minöfle kaplı, wc. zemini seramik, wc duvarları kısmen seramik, wc içerisinde ayaklı lavabo mevcut, banyo zemini seramik, banyo duvarları tavana kadar seramik, banyo içerisinde; ayaklı lavabo-klozet-köşeli oturmalı kuvet mevcut, balkon zemini seramiktir. Dairenin brüt inşaat alanı 166,18m2?dir. Alt Kat Dairesi : Dış kapısı çelik kapı, mutfak penceresi plastik doğrama, diğer pencereler ahşap doğrama, iç kapıların iki tanesi Amerikan panel kapı, diğer kapılar pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama, mutfak zemini mozaik, mutfak dolapları yok, mutfak tezgahı üzeri kalebodur kaplı, iki oda ve holün zemin döşemeleri laminant, bir odanın zemin döşemesi beton üzeri minöfle, duvarları sıvalı badanalı, ardiye zemin döşemesi beton, banyo ve wc. kapıları plastik doğrama, lavabo yerinde Hilton lavabo mevcut, wc. zemini duvarları tavana kadar seramik, banyo zemini duvarları tavana kadar seramiktir.banyo-wc.-lavabo yeri tavanı plastik lambiri kaplı, banyo kapısı kısmen buzlu camlı sürgülü plastik doğrama, banyo içerisinde; klozet-duşakabinli köşe kuveti mevcuttur. Mimari olarak, 3 oda-hol-mutfak-banyo-ardiye-wc.-lavabo yeri şeklinde dizayn edilmiştir. Brüt inşaat alanı 116,16m2?dir
Adresi : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 122 Ada, 14 Parsel, MUSLU/MERKEZ Mahalle/Köy, Muslu köy içi Mevkii, 122 Ada 14
Yüzölçümü : 883,86 m2
Arsa Payı : elbirliği
İmar Durumu : Çok azkısmı imar yolunda büyük bir kısmı ayrık nizam 3 kat konut alanıdır.
Kıymeti : 154.462,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Arazinin Altındaki maden hazineye aitttir.
1-Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkeleri kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK ADLİYESİ (ESKİ BİNA) 2.KAT 206 NOLU ODA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 122 Ada, 20 Parsel, MUSLU/MERKEZ Mahalle/Köy, Muslu köy içi Mevkii, 122 Ada 20 Parsel nolu taşınmazın özellikleri : Muslu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 160,67m2dir. Tapu kaydına göre mülkiyetin; . İmar durumu; Bir kısmı imar yolunda, bir kısmı ayrık nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır. Manzarası yoktur. Topoğrafik olarak düz eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkidedir. Muslu Belde merkezine çok yakın mesafededir. Çevresinde; çok sayıda değişik katlarda yerleşim birimleri ile bağ bahçeler vardır. Yakınında; dükkanlar, kahvehane, eski belediye Binası, fırın, cami, işyerleri, konutlar, Zonguldak-Filyos Karayolu bulunmaktadır. Enerji Santrallerinin bölgede kurulmaya başlamasıyla bahse konu yerlerin ileriye dönük hızla gelişeceği kaçınılmazdır. Hemen önüne kadar araba yolu gelmektedir. Ulaşımı kolaydır. Üzerinde; tek katlı kargir yapı ve çeşitli ağaçlar mevcuttur.
122 Ada 20 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri :Tek katlıdır. Yığma kargir yapı tarzında inşa edilmiştir. Ardiye-odunluk-kömürlük olarak kullanılmaktadır. Zemin döşemesi betondur. İki gözlü mekan şeklinde dizayn edilmiştir. Pencereleri ahşap doğrama olup, kırık dökük vaziyettedir. İç duvarları sıvasız boyasızdır. Dış cephesi sıvalı boyasızdır. Üzeri çatısız olup, betonarme tabliye şeklindedir. Isınma sistemi sobalıdır. Yıpranmış görünümü vardır. Özellikleri olarak çevre ve Şehircilik bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Brüt inşaat alanı 101,29m2?dir.
Adresi : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 122 Ada, 20 Parsel, MUSLU/MERKEZ Mahalle/Köy, Muslu köy içi Mevkii, 122 Ada 20 Parsel
Yüzölçümü : 160,67 m2
Arsa Payı : elbirliği
İmar Durumu : Çok azkısmı imar yolunda büyük bir kısmı ayrık nizam 3 kat konut alanıdır.
Kıymeti : 40.344,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Arazinin Altındaki maden hazineye aitttir.
1-Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkeleri kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK ADLİYESİ ESKİ BİNA 2.KAT 206 NOLU ODA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR