İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık Bayraklı'da kargir ev

İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805255
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : BAYRAKLI MAH. / BAYRAKLI
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15 Satış
Muhammen Bedeli
:
6056400 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
01.08.2018 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Tapunun,İzmir ili, Bayraklı ilçesi, Bayraklı mahallesi, 8774 ada, 20 parselde618,00 m2 alanlı BAHÇELİ KARGİR EV olarak kayıtlı olup 278/618 hissesi VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 170/618 hissesi YILDIZ SELÇUK ve 170/618 hissesi ZÜHAL GÜRCAN adına tescillidir.Dava konusu parselin her ne kadar tapuda bahçeli kagir ev olduğu yazılı isede yerinde artık ev kalmadığı, keşif günü DENİZ OTO YIKAMA isimli araç yıkama yeri olarak kullanıldığı, bu amaçla bir kısmının üzerinin kutu profil ve oluklu sac kaplama ile kapatılmış olduğu, bunların sabit ve kalıcı imalatlar olmadıkları, sökülüp götürülebilir, başka yerde kullanılabilir imalatlar olduğu,arka taraftaki oto yıkamanın müdüriyet odası, ve wc lerin bulunduğu kısmının ise parsel dışında kaldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın Yeni Kent Merkezi olarak tanımlanan alanda kalması, serbest yükseklikte 3 emsalli imar durumuna sahip olması, ulaşım ve taşıma imkanlarının çok iyi olması, her türlü belediye hizmetinden tam olarak istifade etmesi, yeri ve konumu, manzara, güneş, hakim rüzgar gibi özelliklerininiyi olması olumlu yönleri, 18 maddeye tabi olması, Şuyullanma durumu ve tek başına inşaat yapılamayacak olması, DOP kaybı ve yola terki olması olumsuz yönleridir.
Adresi : Bayraklı Mahallesi Anadolu Caddesi No: 45/1 Bayraklı İzmir
Yüzölçümü : 618,00 m2
İmar Durumu : Bayraklı Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğü 30.06.2017 tarih ve 14426 nolu yazısında dava konusu parselin Yeni Kent Merkezi Uygulama imar planında Taks:0,50, Kaks:3, yapılaşma oranlı konut alanına ve kısmen yola isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 6.056.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın Ş.B.İ.hanesinde,beyanlarda, "üzerindeki ev 1963 ada, 18 parselden gelmiştir.",Şerhlerhanesinde; "Verasette iş iştirak olarak kayıtlı 278/618 hisse Bezmi alem Valide Sultan VAkfından mukataalı" şerhi, ve haciz şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR