ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık bahçeli kargir ev

ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00858975
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BAHCELİEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
371,224 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
1. sulh hukuk mahkemesi kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu ili Altınordu ilçesi Yeni Mahalle 2690 Ada, PArsel 14 numarada kayıtlı 160,32 m2 yüzölçümlü taşınmaz Bahçeli Kargir Ev vasfında olup, zemin kat + normal kat olmak üzere toplam iki katlı yapı olduğu, 36 kapı numaralı giriş kapısının basit ahşaptan imal olduğu, üst kata mozaik merdiven ile çıkıldığı, zemin katta iki ayrı bölüm, normal katta da iki ayrı bölüm olduğu, oda, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret oldukları, oldukça bakımsız oldukları, pencerelerin kısmen ahşap kısmen plastik doğramadan imal olduğu, zemin kat yol cephesi hariç dış cephesinin sıavsız ve boyasız olduğu, çatısı yapılı olmayan ve soba ile ısıtılan yaklaşık 50 yıllık inşaat alanının 182 m2 ve 3. sınıf A grubu yapılardan olduğu, arazinin topoğrafik yapısının düz olduğu, belediye imar planı ve blok nizam 5 kat ticaret ve konut alanı içinde kaldığı, bir kısmının yola terki olduğu, belediyenin hizmetlerinden yararlandığı ve alt yapısının tam olduğu, taşınmazın 326. sokak üzerinde bulunduğu, doğusundan geçen 329. sokağa 25 metre, kuzeyinden geçen İsmet Paşa Caddesine ve otogara 100 metre, batısından geçen Okullar Caddesine 200 metre mesafede olduğu, İsmet paşa Caddesine yakın olması nedeniyle ulaşımı rahat kolay olup, İl Merkezine kamu kurum ve kuruluşlarına, bankalara ve ticaret alanına yakın sayılabilecek bir bölgede, yeni mahalle bölgesindeki banka şb. ve ticaret bölgesine yakın, çevresinde yoğun bir şekilde konut ve ticaret alanı olarak gelişmiştir.
Yüzölçümü: 160,32 m2, İmar Durumu : Var, Kıymeti : 371.224,00 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 1. sulh hukuk mahkemesi kalemi ,
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR