ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla 109 m2 tek katlı tuğla yapı satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00708281
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

SONHABER 25.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2018 10:30
Satış Yeri
:
Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Ort.Gid.Satış No: 2017/33
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN;
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Şirintepe Mahallesi, 8831 ada, 9 parsel sayılı, 143,00 metrekare yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmaz olup üzerinde 109,00 metrekare alana oturan tek katlı tuğla yığma yapı bulunmaktadır. Saraybosna Sokak No: 13 kapı numaralı ve Yemenyolu Sokak No: 6 kapı numaralı birbirine bitişik, iç avluya açılan iki ayrı meskenden oluşmaktadır, kapı numarası 13 olan bölümü iki oda, mutfak ve mutfaktan geçiş yapılan banyo-tuvaletten ibaret, bir oda tabanı ahşap lambri, diğeri beton üzeri halı kaplı, giriş kapısı demir, iç kapıları anşaptır, pencereleri PVC malzemedir, diğer mesken üç odadan oluşmakta olup odalardan birinde mutfak tezgahı vardır, bahçede tuvalet bulunmaktadır, pencereleri PVC malzeme, dış kapısı demir, iç kapıları PVC ve ahşaptır, tabanı marley kaplıdır. Parsel, kuş uçuşu vilayet meydanına 3.500,00 metre, Yunus Emre Devlet Hastanesine 1.250,00 metre, Anadolu Üniversitesi kampus arka duvarına 100,00 metre mesafededir, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam üç kat ticaret alanına isabet etmekte olup şuyuludur.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 175.000,00.-TL
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 15/01/2018 günü 10.30-10.35 arası
2. Satış Günü : 14/02/2018 günü 10.30-10.35 arası
Satış Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka (milli bir bankadan, kesin ve süresiz) teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun (İİK) 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33 Ortaklığın Giderilmesi Satış sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR