ERDEMLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık kargir ev

ERDEMLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805018
Şehir : Mersin / Erdemli
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
147528 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçesi, Kocahasanlı Mah. 37 Ada, 6 Parsel sayılı taşınmaz 378,00 m2 lik 'kargir ev ve arsa' vasfında olup, kocahasanlı mahallesi sınırları içerisinde, Alparslan Türkeş bulvarının 60 m kuzeyinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde konut olarak kullanılan bir-iki katlı yapılar bulunmaktadır, ulaşımın toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlandığı, belediyenin alt yapı hizmetlerinden kısmen yararlanılır konumda, suyu ve elektriği olan taşınmazdır, taşınmaz üzerinde krokide A, B ve C harfiyle gösterilen üç adet yapı bulunmaktadır, A harfi ile gösterilen yapı yığma kargi (taş) olarak inşa edilmiş olup zemin kattan oluşmakta ve mesken olarak kullanılmaktadır, yapının çatısı gezilebilir teras çatı, dış cephesi kaplamasız vasiyettedir. Meskene giriş, bahçe tarafından sağlanmaktadır. Giriş ve iç kapıları ile pencereleri ahşap doğrama olup pencerelerde demir korkuluk bulunmaktadır. Yapı içerisinde ısıtma sistemi bulunmamakta, elektrik ve su tesisatı kullanılabilir vaziyettedir. Yaklaşık 30 yıllık olan yapıda kapsamlı bir tadilata ihtiyaç duyulduğu anlaşılmaktadır. Yapının taban alanı yaklaşık 89,50 m2 dir. B harfi ile gösterilen yapı yığma kargir (taş) olarak inşa edilmiş olup zemin kattan oluşmakta ve mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı ahşaf çatı, dış cephesi kısmen sıvalı, kısmen kaplamasız haldedir. Giriş ve iç kapıları ile pencereleri ahşaf doğramadır. Yapı içerisinde ısıtma sistemi bulunmamakta, elektrik ve su tesisatı kullanılabilir vaziyettedir. Yaklaşık 40 yıllık olan yapıda kapsamlı bir tadilata ihtiyaç duyulduğu anlaşılmaktadır. Yapının taban alanı yaklaşık 55,00 m2 dir.C harfi ile gösterilen yapı yığma kargir (briket) olarak inşa edilmiş olup zemin kattan oluşmakta ve depo olarak kullanılmaktadır, yapının üstü sac ile kapatılmış olup dış cephesi kaplamasız haldedir. Giriş kapısı ahşap doğrama olup pencereler bulunmamaktadır. Yapı içerisinde ısıtma sistemi bulunmamakta, elektrik ve su tesisatı kullanılabilir vaziyettedir. Yaklaşık 20 yıllık olan yapıda kapsamlı bir tadilata ihtiyaç duyulduğu anlaşılmaktadır. Yapının taban alanı yaklaşık 34,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 378,00 m2
İmar Durumu :Mersin ili, Erdemli ilçesi, Kocahasanlı Mahallesi, 37 ada, 6 parsel nolu taşınmaz Erdemli belediye yetkisinde olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 'konut alanı' olarak ayrılmış olup, bitişik yapı nitamlı, 4 kata imarlı, yapılaşma yoğunluğu taks=0.35, kaks=1.40'dır.
Kıymeti : 147.528,07 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 16/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Erdemli Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR