LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz Özerler Mahallesinde 2 katlı kagir bina ve arsası icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118017
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : ÖZERLER MAH. / LÜLEBURGAZ
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/235 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,882 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ

2019/235 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz :Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Özerler mahallesi ,Turgutbey cad. No:58 adresinde mevcut ,Altında şeker imalathanesi olan Kargir iki kat ,iki daireli apartman ve Müştemilatı nitelikli 208 Ada, 26 Parsel,sayılı taşınmazdır. Taşınmaz köşe parsel olup Özerler mahallesi sınırlarındadır.Düz bir geometriye ve düzgün bir tapoğrafyaya sahiptir. Yüz ölçümü bakımından küçük bir parsel olması yapılaşma açısından olumsuzluk teşkil etmektedir.Çevresinde 4-5 katlı konut ve zemin katlarında iş yerleri şeklinde yapılaşmalar vardır.Şehir merkezine yakın konumdadır.Bu sebeple ulaşım yürüyerek sağlanmaktadır.Önemli ticaret asklarından Turgutbey caddesine cephelidir.Bu cadde aynı zamanda Pınarhisar Lüleburgaz bağlantı yoludur.Taşınmaz üzerinde yapımına çok eski yıllarda başlanılan 2 katlı basit yapı bulunmaktadır.Dış cephesi boyalı olup çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplıdır.Zemin katında işyeri üst katı ise meskendir. Yapı alanı toplamda 412 m2'dir. Zemin katın doğramaları aliminyum olup alikobant cephe kaplaması ile kaplı ve kepenk sistemi vardır.Üst kat meskenin ise doğramaları PVC'dir.
Adresi : :Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Özerler mahallesi ,Turgutbey cad. No:58
Yüz ölçümü: 256 m2 --

Kıymeti : 400.882,00 TL--

KDV Oranı : %18 -- HİSSE: TAM
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 katlı iş merkezi bölgesinde yer alır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/235 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR