BOZKIR SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Konya/Bozkır'da kargir ev ve arsası mahkemeden satılıktır

BOZKIR SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980325
Şehir : Konya / Bozkır
Semt-Mahalle : DEMİRASAF MAH. / BOZKIR
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
482,600 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Önü - BOZKIR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 303 Ada, 140 Parsel, DEMİRASAF Mahalle, İĞDEÜSTÜ (YASSIPINAR ) Mevkii, Tapuda İki Katlı Kargir ev ve arsası vasfında kayıtlıdır.3402 S.Y.NIN 22/A Mad gereğince Yenilenmenin Tescili 30/04/2015 gün 851 Yev nolu Şerhi bulunmaktadır. Yeni 303 ada 140 parsel eski 100 ada 62 parseldir . Taşınmazın çevresinde kendisi gibi yapılaşma vardır. Ekonomik Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak ilçe merkezinde olup resmi kurumlara, sosyal alanlarına yakın , havaalanına büyük osb ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Taşınmazın üzerinde mühtelif yaşlarda 5 adet kiraz, 17 adet elma , 8 adet erik , 4 adet armut , 4 adet badem , 1 adet şeftali , 1 adet asma , 2 adet ceviz, 2 adet kavak ağaçları kıymet takdiri gün itibariyle bulunmakta olup mütemmim cüz dür. Taşınmazın zemininde 226,34 M2 oturum alanlı ( B+Z+1 ) Katlı kargir bina ve 12,00 M2 alanlı tek katlı depo bulunmaktadır. 2 katlı Kargir Bina ; 226,34 M2 oturum alanlı olup , apartman şeklindedir. Binada her katta 2 adet olmak üzere ayrı girişleri olan 4 adet bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Kat irtifakı / mülkiyeti kurulmadığından , cinsiyet değişikliği yapılmadığından , tapu kaydında bağımsız bölümlere ayrılmamıştır. Her bir meskende 3 oda , salon , mutfak , banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadan imaldir. Merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplamadır. Merdivenlerde demir korkuluk mevcuttur. Merdiven sahanlığı duvar ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Bodrum Katı ; Kömürlük/ depo olarak kullanılmaktadır. Bodrum kat tabanı betondur. Duvar ve tavanları sıvasızdır. Kıymet takdir tarihinde , zemin katta bulunan ( girişe göre soldaki ) daire gezilmiştir. Mesken giriş kapılarından üçü ahşap , biri çelik kapıdır. İç Kapılar ; ahşap kapıdır. Oda duvarları sıvalı ve boyalıdır. Oda tabanlar cilasız taban tahtası , diğer mahaller marley kaplıdır. Islak hacim tabanları seramik , duvarları yaklaşık yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfak alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgahı bulunmaktadır. Pencereler kısmen PVC , kısmen ahşap doğramadan imaldir. Çatı örtüsü kiremit ile yapılmıştır. Soba ile ısınmaktadır.
Adresi : Demirasaf Mah 51026 Sok No : 1 Bozkır / KONYA
Yüzölçümü : 1.553,46 m2
İmar Durumu : İmar Planında 3 kat ayrık nizam konut sahası içerisinde kalmaktadır. İmar yoluna cephesinde 15 M. terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 482.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü - BOZKIR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Şirket/Kurumlar yada şahıs adına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK.127.md.gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR