KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkhan Gündüz'de kargir binanın 1/3 hisseleri icradan satılıktır

KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113655
Şehir : Hatay / Kırıkhan
Semt-Mahalle : GÜNDÜZ MAH. / KIRIKHAN
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNCEL OLAY 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/416 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
KIRIKHAN ADLİYE SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKHAN
İCRA DAİRESİ
2017/416 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Kırıkhan İlçe, 3117 Parsel, MERKEZ Mahallesindeki taşınmazın borçluların 1/3 ve 1/3 hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz hisselidir. Yol cephelidir. Dış cephe kaplaması yapılmıştır. Karanlık odası bulunmamaktadır. Kat irtifakı kurulmadığı, ruhsatsız ve plansız olduğu bilinmektedir. İç kapılan ahşap bölmeli camdan yapılmıştır. Elektrik ve su aboqneliği vardır. Kısmen merkezi konumda olup, ulaşım hizmetlerinden ve belediye altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina 15-18 yaş görünümlüdür. Bina toplam üç katta oluşmaktadır. Her katta 3+1 odadan oluşmaktadır. Zemin kat yaklaşık 100 m², 2. ve 3. katlar ise yaklaşık 120 m²'dir.
Adresi : Gündüz Mahallesi Sakarya Caddesi No:32 Kırıkhan / HATAY
Yüzölçümü : 238 m²(Borçluların 1/3 ve 1/3 hissesi)
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında (A-3) nizamında ayrık nizam 3 kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL(Borçluların 1/3 ve 1/3 hissesine düşen)
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KIRIKHAN ADLİYE SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/416 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR