KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalpaşa/Armutlu Mahallesi'nde bina icradan satılıktır

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938093
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 31.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/292 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
64,355 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) BELEDİYE CADDESİ NO:4 ÜST KATMEZAT SALONU KEMALPAŞA/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2017/292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Kemalpaşa İlçe, 6908 Parsel, ARMUTLU Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Tapu kaydında avlulu kargir ev vasfında olup bahsi geçen kerpiç ev yıkılmış olup, hali hazırda parsel üzerinde biri birine bitişik olarak yapılmış iki yapı bulunmakta olup eski olan yapılan hali hazırda yapım amacına uygun mesken olarak kullanılmaktadır. parsel üzerindeki birinci yapı 50 m2 taban alanına sahip, bir zemin ve bir normal kat olacak şeklide iki katlı olarak yapılmıştır. zemin ve birinci katı mesken olarak yapılmış ve ayrı ayrı mesken olarak kullanılır durumdadır. tamamı, sıvalı ve badanalı olan yapının birinci katı boyasız, pvc-demir ve ahşap doğramalı, sobalı ısıtma sistemi ile ısınan, üzerine betonarme teras olarak yapılmış tamamen bitirilmiş ve hali hazırda amacına uygun olarak kullanılır durumdadır. eski olan yapının hali hazır durumu itibari ile bakım ve tadilata ihtiyacı olduğu gözlemlenmiştir. parsel üzerindeki ikinci yapı 50 m2 taban alanına sahip, bir bölümü iki katlı, bir bölümü ise tek katlı olup tamamı tek bir mesken olark kullanılmaktadır. tamamı sıvalı ve badanalı olan yapı, pvc ve ahşap doğramalı, sobalı ısıtma sistemi ile ısınan, üzeri betonarme teras olarak yapılmış, tamamen bitirilmiş ve hali hazırda amacına uygun olarak kullanılır durumdadır. eski olan yapının hali hazır durumu itibari ile bakım ve tadilata ihtiyacı olduğu gözlemlenmiştir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır .
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Konut Alanı Kapsamında Kalmaktadır
Kıymeti : 64.355,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) BELEDİYE CADDESİ NO:4 ÜST KATMEZAT SALONU KEMALPAŞA/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanında "tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de" tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR