KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de kargir ev icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093235
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANDEMOKRASİ MAH. / MİMARSİNAN
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HAKİMİYET 2000 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/269 ESAS
Muhammen Bedeli
:
173,310 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 13:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/269 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah, Köyiçi Mevkii, 3476 nolu parselde kayıtlı, 195,50 m² yüzölçümlü Kargir Ev ve Arsası vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 50 yıllık iki katlı bir yığma esaslı inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. Bu binanın zemin katında ev ve dükkan nitelikli yapılar, üst katında ise ev olarak kullanılan bölümler bulunmaktadır. Zemin kat ve 1. kattan oluşan yapının alanı toplamda 260,00 m² dir. Zemin katta tek daire ve 2 adet dükkan, birinci katta ise tek daire bulunmaktadır. Yapının iki cephesi bitişik nizamda diğer cepheleri açık durumdadır. Taşınmazın dış cephe duvarları kısmen taş kaplamalı ve sıvasız durumdadır. Yapı üzerinde çatı bulunmakta olup zemin teras balkon olarak kullanılmaktadır. Zemin katta yer alan dükkan camekanları ve ana bina giriş kapısı demir doğramadan imal edilmiştir. Zemin kat ve üst kat daire girişi kapısı ahşap doğrama kapıdan imal edilmiştir. Taban zeminler mozaik beton kaplanmıştır. Duvarlar sıva üzeri plastik boya ile kaplanmıştır. Pencerelerin kısmen PVC kısmen de ahşap doğramadan ve iç oda kapıları ise ahşap doğramadan imal edilmiştir. Zemin kat içerisinde 2 oda, antre birinci katta 4 oda, antre, mutfak, wc ve banyo bölümleri bulunmaktadır. Yapı soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, No:10 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 195,50 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında 3 katlı konut alanında ve yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 173.310,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası 2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/269 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR