KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da kargir ev icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980285
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YEMLİHA MAH. / ANKARAYOLU KÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5003 ESAS
Muhammen Bedeli
:
13,797 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/5003 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Kocasinan İlçesi, Yemliha Mah, 234 parselde kayıtlı, 144,00 m2 yüzölçümlü kargir ev vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu mahalle; Kayseri kent yerleşim alanının kuzey batısında ve kent merkezine 40-45 km mesafede bulunmaktadır. Kızılırmağın içinden geçtiği mahalle, sulama imkanı bulunan nitelikli ve verimli tarım arazilerinden oluşmaktadır. Hacizli taşınmaz Yemliha Mahallesi içerisinde ve merkeze yakın, her mevsim araç ile ulaşım imkanı bulunan, üzerinde bina bulunmakta ise de fiilen arsa olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerindeki bina; zemin kat 122,50 m2 miktarlı, iki katlı, alt katı depo ve kiler, üst katı konut olarak düzenlenmiş, tahminen 40-50 yıllık, duvarları kargir tavanları ahşap kirişlemeli, çatısı bulunmayan, sobalı bir binadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Yemliha Mah. Vatan Cad. No:6 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde 2 katlı konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 13.797,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR