KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri/Kocasinan'da kargir bina mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049681
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : UĞUREVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,290,229 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.K A Y S E R İ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : KAYSERİ İli, Kocasinan İlçesi, Uğurevler Mahallesi, 3238 Ada, 7 Parsel sayılı, tapuda Kargir Bina ve Arsası olarak kayıtlı, 948.65 m2 alanlı taşınmaz,
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticari konut, yol ve pak alanında kaldığı, birleştirme ayırma işlemi yapılıp imar planına uygun hale getirilmeden yapı izni verilemez olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.290.229,45-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Ölü/Maliki Mehmet Yıldız adına, Alacaklı Maliye Hazinesi lehine 14/07/1997 tarihli ipotek kaydı bulunmaktadır.
Özellikleri : Dosyada mevcutbilirkişi raporuna göre"Satış konusu taşınmaz, Uğurevler Mah. Kocasinan Bulvarı No:256 Kocasinan/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır, taşınmaz üzerinde 1 adet 2 katlı, 1 adet havuz, bahçe duvarı ile çeşitli cins ve yaşlarda ağaçların bulunduğu, taşınmaz üzerindeki evin iki katlı yığma kargir tarzda inşaa edilmiş olduğu, toplam 272.92 m2 alanlı olduğu, yapının dış cephesinin sıvalı ve badanalı, üzeri ahşap oturma çatkı olup kiremit kaplı olduğu, yapının 1. Katının bir kısmı mesken bir kısmı depo olarak kullanıldığı, zemin katında depo olarak kullanıldığı yapının pencerelerinin ahşap doğrama üzeri demir korkuluklu duvarları sıvalı ve boyalı zeminleri şap beton olduğu, soba ile ısıtılan bir yer olduğu belirtilmiştir, havuzun 6 m2.lik alana sahip olduğu, 1.15 m. Uzunluğunda duvarları bulunduğu, yapının duvarlarının sıvalı olduğu belirtilmiştir, yapının bir kısmında ocak taşından yığma olarak inşa edilmiş derzli ve üzeri küpeşte kaplı bahçe duvarının bulunduğu belirtilmiştir." denilmektedir.
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR