KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da kargir bina icradan satılıktır (çoklu satış)

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926863
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / YENİ MAHALLE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11376 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2018/11376 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 1591 Ada, 1954 Parsel, SÜMER Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm 02/11/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre:Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda, taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 6 katta oluşmakta, betonarme karkas bir binadır, yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili olup bahçe kapısı ve otopark kapısı güneybatı cepheye bakmakta, kuzeydoğu cephesinde ise zemini kilitli parke taşı ile döşeli otopark ve kamelya vardır, ayrıca bahçenin bir köşesinde sondaj ile açılmış su kuyusu yer almaktadır, yapının giriş kapısı kuzey doğu cepheye bakmakta olup ana giriş kapısı sensörlü alüminyum doğramadır, giriş holünde demir doğrama rüzgarlık kapısı bulunmakta, giriş hol zemini ve duvarları ise mermer kaplamadır, yapının her katında iki daire toplam 14 mesken vardır, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalı, asansörlü, çatılıdır, yapının yaşı yaklaşık 7-8 yıllıktır, satış konusu daire 6. katta olup brüt alanı 160,00 m2 net alanı 210,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiş, satış konusu taşınmaz dubleks daire olup iki katta oluşmaktadır. dış kapısı çelik, iç kapılar ceviz membran doğrama, penceler ise pvc doğramadır. alt katında 2 oda, 1 salon, antre, mutfak, 2 adet balkon, banyo, merdivan kovası, lavabo-wc bulunmaktadır. üst katta ise antre, yatak odası, duş ve kiler bulunmaktadır. projesinde mutfak bulunan balkon mutfak odasına katılmış ve yemek odasına dönüştürülmüştür. odalar ile salon zeminleri laminat parke, diğer zeminler seramik kaplamadır. odalar, salon ve antrelerin duvarları alçı üzeri duvar boyası bulunmakta olup, mutfak, yemek odası, wc-lavabo ve banyo duvarları fayans kaplamadır. wc-lavabo ve banyo tavanları pvc ile kaplanmıştır. diğer bütün odaların tavanları kenarlarıyla orta kısımları kartonpiyer süsleme ve özel aydınlatmalı spotlar bulunmaktadır. mutfak tezgahı döküm mermer olup, üzerinde ve altında laminat dolaplar mevcuttur. alt kattan üst kata çıkan merdiven basamakları ahşaptır. taşınmaz doğalgaz kombiyle ısınmakta olup, cephesi doğu-güney-batı konumundadır. ayrıntılı bilgi müracaat halinde bilirkişi raporunda öğrenilebilir.

Adresi : İstasyon Mah. Grup Sk. Çobanoğlu Apt. N.12/13 Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.458 m2Arsa Payı : 30/360
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır. Kıymeti : 325.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi, Yönetim Planı:16/04/2007 beyanı, hacizler ve ipotek şerhi vardır
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 3075 Ada, 5 Parsel, KANLIYURT Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 02/11/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre:Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda kalmakta, taşınmazın bulunduğu yapı bodrum,zemin ve 3 kattan oluşmakta, betonarme karkas bir binadır, zemin katında 2 dükkan ve 1 daire, normal katlarda ise 2'şer daire olmak üzere toplam 7 mesken vardır, yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili olup giriş kapısı güneydoğu cepheye bakmakta, giriş ana kapısı demir doğramadır, giriş hol,kat hol ve merdiven kovası zeminleri mozaik beton, duvarları ise sıva üzeri boyadır.yapı dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır.yapı çatılı, asansörsüz olup yapı yaklaşık 25-30 yıllık bir binadır. satış konusu daire zemin katta olup brüt alanı 100,00 m2 net alanı 77,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiş, taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak,antre,banyo,tuvalet-lavabo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.odalar ile salon zemini laminat parke, mutfak,banyo ve tuvalet-lavabo zeminleri seramik,antre ve mutfak zemini ise karo seramiktir,duvarlar ise banyo ve tuvalet-lavaboda kirişe kadar fayans kaplı olup diğer yerler sıva üstü iç cephe boyası ile boyalıdır. dış kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap press, pencereler ahşap doğramadır.mutfak tezgahı döküm mermer olup altında ve sütünde laminat dolaplar mevcuttur. taşınmaz doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta olup cephesi doğu-güney-batı olmak üzere 3 cephelidir.ayrıntılı bilgi müracaat halinde bilirkişi raporunda öğrenilebilir.

Adresi : Keykubat Mah. Kocatepe Cad. Hakan Apt. N.63/1 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 455,92 m2Arsa Payı : 90/1000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 95.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi, Y.P.T.08/01/1999 beyanı, 1 nolu kömürlük eklentisi, hacizler, ipotek vardır.
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (7101 S.K. 5. Madde hükmü saklıdır)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11376 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR