İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/İncesu'da kargir bina icradan satılıktır

İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927001
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/183 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
İncesu İcra Müdürlüğü kalemi -İncesu Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNCESU İCRA DAİRESİ

2018/183 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Kayseri İli, İncesu İlçesi 849 Parsel, KIZILÖREN Mahallesinde kayıtlı Tşınmaz zemin kat , + iki normal kattan oluşan karma taşıyıcı sistemli , demir giriş kapılı , beton teras çatılı , PVC pencereli , ahşap iç kapılı , zemin ve 1. kat duvarları sıva ve boyalı , 2 kat duvarları sıvasız , zemin katı depo olarak kullanılan , 1. katı mesken olarak kullanılan 2. katı , inşaat halinde olan3 A yapı sınıflı , zemin katı 130 m2 , 1 ve 2. katı , 140 ar metre kare olmak üzere toplam 410 m2 , inşaat alanlı , % 40 yıpranma ve eksik imalat oranlı bina bulunmaktadır. Bahçesinde 7 adet meyve ağacı vardır. Taşınmaz tüm kamu hizmetlmerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Aşağı Mahalle Kızılören/İncesu İncesu / KAYSERİ
Yüzölçümü : 472 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında blok nizam 2 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotekli ve hacizli
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İncesu İcra Müdürlüğü kalemi -İncesu Kayseri

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR