YATAĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kavaklıdere/Menteşe Köyü'nde kargir bina icradan satılıktır

YATAĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943700
Şehir : Muğla / Kavaklıdere
Semt-Mahalle : MENTEŞE MAH. / KAVAKLIDERE
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/391 Talimat
Muhammen Bedeli
:
203,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
YATAĞAN İCRA DAİRESİ (Yatağan Hükümet Konağı İçi) Yatağan/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
İCRA DAİRESİ

2013/391 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Kavaklıdere İlçe, 2984 Parsel, MENTEŞE KÖYÜ Mevkii, Muğla İli Kavaklıdere İlçesi Menteşe Mah. Cuma Mevkii Cumhuriyet Mah. No:;47 adresinde bulunan ve tapu kaydında 37 pafta 2984 parsel numarası niteliğinde üç katlı kargir ev ve kahvehane olarak borçlu adına kayıtlı bulunan taşınmaz 1/1000 ölçekli Menteşe uygulama imar planı içerisinde yer almakta olup; meskun alan içerisindedir. Mahalle merkezinde ve ticari merkezdedir. Yol, su , katı atık , emizlik , zabıta, itfaiye, cenaze gibi belediye hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. Bodrum hariç 4 katlı bitişik nizam konut ve şiyeri yapımına yapımına elverişli imar durumuna sahiptir. İmar uygulaması görülmemiştir. Bu nedenle kadastral parsel niteliğindedir. Tapu kaydına göre 61,39m² yüzölçümüne sahiptir. Taşınmaz üzerinde bir ağaç yoktur. Zemin kat dükkan, 1. katı depo diğer iki katı konut olarak kullanılmakta olan bir bina mevcuttur. Taşınmazın arsa değeri 92.085,00TL'dir. Taşınmaz üzerinde 4 katlı betonarme karkas 3. sınıf A grubu yapı bulunmakta olup; inşaat alanı 246,0m² faydalı alanı ( net kullanım alanları ) toplamı 215,00m²'dir. Bu şekliyle yapının toplam değeri 111.241,00TL'dir.Taşınmazın toplam değeri ( arsa değeri ve üzerindeki yapının değeri ile birlikte ) 203.000,00TL'dir.
Adresi : Muğla İl, Kavaklıdere İlçe, 2984 Parsel, MENTEŞE KÖYÜ Mevkii, Muğla İli Kavaklıdere İlçesi Menteşe Mah. Cuma Mevkii Cumhuriyet Mah. No:;47
Yüzölçümü : 61,39 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Bodrum hariç 4 katlı bitişik nizam konut ve şiyeri yapımına yapımına elverişli imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 203.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : YATAĞAN İCRA DAİRESİ (Yatağan Hükümet Konağı İçi) Yatağan/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/391 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Taşınmazın ipotek alacaklısı ipotek alacağının altında satışa muvafakat etmediğinden; ipotek alacaklısına muhtıra çıkartılarak satış tarihi itibariyle alacak miktarının sorulmasına ve ipotek alacağı ile satış masraflarının altına satılmayacağı ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR