KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de kargir bina icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944644
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : CEBRAİL MAH. / CEBRAİL
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRUHABER 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/104 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
18,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2018/104 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu İl, Merkez İlçe, Cebrail Mahallesi 780 Ada, 48 Parsel nolu Kargir Bina ve Arsası vasıflı taşınmaz. Taşınmaz ; 423,72 m2 yüzölçümlü arsada, bitişik nizam özellikte, betonarme bina tekniğinde, Kastamonu Belediyesi İmar Planı içerisinde, KastamonuBelediyesi izin ve proje onayı ile yapılmıştır. Ana gayrimenkul üzerinde bulunan binada kat irtifakı ve kat mülkiyeti teşekkülü kurulmamıştır. Binada fiili durumda bodrum katta kazan dairesi ve bilardo salonu ve internet cafe olarak kullanılan sosyal aktivite bölümü, zemin katta lokanta olarak ve kuruyemişçi olarak kullanılan 2 işyeri, 1,2,3,4,5. Katlarda ve çatı katında yurt olarak kullanılan bölümler mevcuttur. Taşınmazda zemin katta Simsar sokak cephesinde 220m2 ilave dükkan yapılmış olup, binanın fiili durumda kafe dükkanı ile 2980 m2 kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Bina girişi Plevne caddesi üzerinden ve zemin kattan yapılmaktadır. Binaların dış cephesinde btb cam mozaik kaplama, alüminyum kısmi giydirme cephe kaplaması, ahşap iskeletli bina çatısı üzerine kiremit kaplama, ısıcamlı pvc doğrama pencereler ve mermer denizlik yapılmıştır. Binada merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kaloriferli ısınma sistemi yapılmıştır. Bina merdiveni basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, demir korkuluk, duvarları alçı sıva ve boya kaplama yapılmış olup binada asansör mevcuttur.Binada iç mahallerin duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tüm mahallerin tavanlarında kartonpiyer alçı dekor yapıldığı ıslak zeminlerdekiseramik ve fayans kaplama yapıldığı, ısıcamlı pvc pencereler ve mermer denizlikler takıldığı, oda kapılarının ahşap kapı yapıldığı, meskenin elektrik, su, kalorifer petek ve tesisatlarının yapıldığı vitrifiye ve armatür montajının, salon ve oda tabanlarında seramik kaplama yapıldığı, zemin kat dükkanlarında çerçevelerin alüminyum doğrama yapıldığı, bina merdiveninden ayrı olarak betonarme özellikte yangın merdiveninin bulunduğu görülmüştür. Binada kat irtifakı veya kat mülkiyeti teşekkülü kurulmamıştır. Bina Kastamonu İli Ticaret merkezi içerisinde olupPlevne caddesine ve Simsar Sokağa cepheli özelliktedir.Bölgede 7 katlı,bitişik nizam ticaret bölgesi yapılaşması ağırlıklı, tüm katlarda işyerleri, büro, muayenehane ve ofis olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. İşyeriyapılaşması ve ticari faaliyet yoğunluğuaçısından tercih edilen bir bölgede bulunmaktadır. Bölgede otopark sorunu en üst düzeyde mevcuttur. Altyapı hizmetleri ve teknik hizmetler tamamlanmış olup, taşınmaz bu hizmetlerin tamamından tam olarak faydalanmaktadır. Taşınmaz Kastamonu il merkezine 300 mbir konumda olduğu için ulaşımı kolaydır. Özel araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir. Değerleme konusu taşınmaz , Kastamonu Öğretmenevi, Mustafa Kaya Anadolu Lisesi, Belediye Başkanlığı, Barutçuoğlu AVM, Defterdarlık, Kastamonu Valiliği, Emniyet Müdürlüğü,İşyerleri,Bankalar vb resmi kurumlara çok yakın konumda bulunmaktadır.
Adresi : Pevne Cad. Yıldırım Ap No:44 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 423,72 m2 KDV Oranı : %18
İmar Durumu : B-6 bitişik nizam 6 katlı ticaret alanıdır. Bahçe mesafesinde yollardan mevcut durum dikkate alınacaktır. Hmax=25.70 m.dir. Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından 2011 yılında imar planı revizyonuna esas jeoteknik çalışma yaptırılmış olup parsel alanı önlemli alan Ö.A.5.1 dir. Önlem alınabilecek nitelikte şişme, oturma açısından sorunlu alanlar olarak belirtildiğinden zemin etütü çalışmalarında buna dikkat edilmesi gerekmektedir.
Kıymeti : 18.000.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Şekerbank AŞ nin intifa hakkı vardır.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR