İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/İnebolu'da 4 katlı ahşap ev ve bahçesi mahkemeden satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130998
Şehir : Kastamonu / İnebolu
Semt-Mahalle : BOYRAN MAH. / İNEBOLU
Yayınlandığı Gazeteler

İNEBOLU POSTASI 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
336,381 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:20
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, İnebolu İlçesi, Boyran Mahallesi 104 ada 30 parsel sayılı tapuda ahşap 4 katlı ev ve bahçesi olarak kayıtlı 558.94 m2 taşınmaz. Zirai Yönden Değerlendirme: Tapu kaydında dört katlı ahşap ev ve bahçe vasfı ile kayıtlı 558,94m2 yüz ölçümü alanına sahip satışa esas, su tutma kapasitesi yüksek killi-tınlı az taşlı toprak yapısındaki taşınmaz, zirai açıdan bitki gelişimi için uygun toprak derinliğine ve fiziksel özelliklere sahip olup, doğu-batı bakılı yaklaşık % 3-5 arasında değişen eğime ve 24 metre rakıma sahiptir. İlçe Hükümet Konağı binasına 1 km asfalt ve parke yol ile ulaşılabilir konumda mevsimsel yağışlar ve şehir şebeke suyu ile sulanabilir nitelikteki Boyran Mahallesinin yoğun yerleşim alanında yer alan satışa esas taşınmazın üzerinde bulunan yapının kapladığı alanın dışında kalan kısmını üzeri altta tabloda cinsleri, miktarları, yaşları ve değerlerini gösterdiğim münferit meyve ağaçları ile kaplı olup, bu kısmın yaklaşık 50 m2 lik bölümü sebze bahçesi olarak kullanılmaktadır. İnşaat Yönünden Değerlendirmede ise;Taşınmaz üzerindeki yapı ahşap bina tekniğinde yapılmıştır. Belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, elektrik, su, yol, kanalizasyon, çöp toplama, itfaiye, telefon vb) yararlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu yer ilçe merkezine 750-800 m. mesafededir. Taşınmaz Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Çarşı Merkezi, Bankalar ve işyerlerinin bulunduğu merkeze ortalama 1000-1200 m mesafededir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Binanın yaşı, iklim koşulları ve diğer etmenler göz önüne alındığında aşınma oranı %75'tir Arsa, ilçenin merkezinde olup, ticari, idari, sosyal, kültürel, dini birimlerine yakın mesafede olup, teknik altyapı hizmetlerden faydalanmaktadır.
Adresi : Kastamonu İli, İnebolu İlçesi, Boyran Mahallesi 104 ada 30 parsel
Yüzölçümü : 558,94 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Var. Taşınmaz uygulama imar planı sınırları içerisindedir.yapılaşma şartları ayrık nizam ve üç kattır. yapının taban alanı, oluşturulacak imar parselinin alanının yüzde 30'u kadar olmak şartıya emsal 0,90'dır. Ön bahçe mesafesi 5; arka bahçe mesafesi 3 metredir. Taşınmaz üzerinde yapılaşma yapılabilmesi için ilgili mevzuat uyarınca işlem yapılması gerekmektedir. (yola terk-imar uygulaması).
Kıymeti : 336.381,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR