DEVREKANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Devrekani'de iki katlı kargir ev icradan satılıktır

DEVREKANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008536
Şehir : Kastamonu
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 03.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/161 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
295,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
DEVREKANİ ADLİYE BAHÇESİ KASTAMONU/DEVREKANİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DEVREKANİ İCRA DAİRESİ
DOSYA NO : 2018/161 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu kaydı : KASTAMONU İLİ, DEVREKANİ İLÇESİ, KURTŞEYH MAHALLESİ, 388 ADA NO'LU 12 PARSEL NO'LU, 605,40 M2 YÜZ ÖLÇÜMLÜ İKİ KATLI KARGİR EV VE BAHÇE NİTELİKLİ TAŞINMAZ.
Hali hazır durumu
Önemli özellikleri : Taşınmaz üzerinde iki katlı kargir ev, 1 adet kömürlük ve ekonomik değeri olmayan 1 adet üstü yarı açık ve kısmen yıkık kuruluk bulunmaktadır. Yapının alt katında inceleme yapılmış olup üst kat kapalı olması sebebi ile içeri girilememiştir. Alt katında kiracı bulunmaktadır. Taşınmaz içerisinde ekonomik verimliliğini kaybetmiş 15 adet kiraz, armut gibi meyve ağaçları ile 2 adet köknar/çam ağacı bulunmaktadır. İmar durumu olarak A-5, TAKS:0,40 ve Emsal:2,0 olduğu bildirilmiştir.İki Katlı Kargir Ev: Ev yaklaşık 30-40 yaşlarında olduğu öngörülmektedir. Alt kat;2+1 oda, antre, banyo, Wc ve mutfak bölümlerinden oluşmaktadır. Ev oldukça eskidir. Duvarlar kireç, kısmen plastik boyalı, kapılar eski ahşap tip kapılı, yerler eski tip naylon örtülü olup, mutfak bölümünde eski tip dolap bulunmaktadır. Islak alanlar fayans kaplıdır. Isınma sistemi sobalıdır. Bina dışı boyalı olup, kullanıma ve yapı yaşına bağlı olarak dökülme ve deformasyonlar mevcuttur. Camlar pen doğramadan yapılmıştır. Çatı örtüsü saç kaplamalıdır. Yapı çevresinde dökülmeler olduğu gözlemlenmiştir. Etrafı yerleşim yerleri ile çevrilidir. Arazinin topoğrafik yapısı düzgündür. Taşınmazlar belediye sınırları içindeki her türlü alt yapı hizmetinden yararlanma durumuna sahiptir. Yapı III.Sınıf A Grubu yapı sınıfında yer almaktadır. Kömürlük: Yapı yaklaşık 30-40 yaşlarında olduğu öngörülmektedir. Yapının dış yüzeyinde kısmen sıva olup oldukça bakımsız bir yapıdır. Arazinin topoğrafik yapısı düzgündür. Taşınmaz belediye sınırları içindeki her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanma durumuna sahiptir. Yapı I.Sınıf A Grubu yapı sınıfında yer almaktadır. Yarı Açık Kuruluk: Yapı oldukça eski olup kısmen açık kısmen yıkık baraka halindedir. Ekonomik değeri bulunmamaktadır.
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :KASTAMONU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 3402 SAYILI KANUNUN EK-1. NCİ MADDESİ UYGULAMASINA TABİDİR ŞERHİ VARDIR.
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DEVREKANİ ADLİYE BAHÇESİ KASTAMONU/DEVREKANİ

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları, İİK. 127. maddesi uyarınca tapuda kayıtlı olmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere bu ilanın İLANEN TEBLİGAT yerine geçeceği ilân olunur. 30/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR