İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Bozkurt'ta kargır bina icradan satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944856
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : YÜKSEK MAH. / BOZKURT
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM37 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/41 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
51,589 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNEBOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/41 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi, Yüksek Mahallesi, Cıstık Köyü Mevki, 329/3 parsel sayılı tapuda ahşap iki katlı ev ve tarlası olarak kayıtlı taşınmaz
Taşınmazın bulunduğu Yüksek Mahalle, Cıstıkköyü Mevkii, Bozkurt İlçe Merkezine 6 km. mesafede yer almaktadır. Kamu hizmetlerinden (Elektrik, su, yol, telefon gibi) faydalanmaktadır.
Taşınmaz içerisinde bulunan İki Katlı Ahşap Ev: Ahşap karkas bina tekniğinde mesken olarak yapılmıştır. İki katlı olup, alt katı mutfak, ahır ve depo üst katı meskendir. Binanın çatısı ahşap iskeletli ve çatı örtüsü kiremit kaplı, binanın dış cephesi sıvasız, iç mahal duvarları sıvalı ve badanalıdır. Binanın kapı, pencere doğramaları ahşap doğrama düzcam, odaların zemini tahtadır. Binanın kapısı kilitli olduğundan iç görülememiş olup dışarıdan gözlem yapılarak ve bili alınarak incelenmiştir. Taşınmazın elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları vardır. Bina sobalıdır. Binanın zemin katında mutfak (aşevi), 1 oda, ahır ve depo, üst kat hol, 4 oda,wc ve banyo bölümlerinden oluşmaktadır. Zemine oturum alanı 88,50 m²,dir. Parsel üzerindeki ahşap bina yaklaşık olarak 70-80 seneliktir. Binada hava koşulları, zaman ve kullanıma bağlı oluşmuş mevcut yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak yapıda %75 oranında yıpranma olduğu tespit edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Resmi Gazete yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Tebliğinde, büyük ve küçükbaş hayvan ağılları yapıları I.Sınıf B Grubu yapılar, sobalı ahşap konut yapıları III sınıf A grubu sınıfına girmektedir. Açıklanan Resmi Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre keşif tarihi itibariyle I. Sınıf B grubu yapılar birim m2 maliyeti 228,00 TL/m2, III. Sınıf A grubu yapıların birim m2 maliyeti:800,00 TL/m2 dir. Taşınmaz Bozkurt Belediye sınırları içerisinde, imar planı dışındadır. B) Tarımsal yönden inceleme, Sayım ve değerlendirmeler: 329 ada 3 parsel nolu taşınmaz : Tapu kaydında ahşap iki katlı ev ve tarlası vasfı ile kayıtlı 3.306,25 m2 yüz ölçümü alanına sahip, su tutma kapasitesi yüksek killi-tınlı az taşlı toprak yapısındaki taşınmaz, zirai açıdan bitki gelişimi için uygun toprak derinliğine ve fiziksel özelliklere sahip olup; yaklaşık % 5-25 arasında değişen batı-doğu bakılı eğime sahiptir. Bozkurt İlçesi Yüksek Mahallenin yoğun yerleşim alanında yer alan Bozkurt İlçe Merkezine 5,3 km ulaşım mesafesinde bulunan taşınmazın üzerindeki mevcut yapının kapladığı alanın dışında kalan kısmı üzerinde altta tabloda cinsleri, miktarları, yaşları ve değerlerini belirttiğim münferit meyve ağaçları bulunmaktadır.
Adresi : Kastamonu İli, Bozkurt İlçesi, Yüksek Mahallesi, 329 ada 3 parsel
Yüzölçümü : 3.306,26 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok Kıymeti : 51.589,58 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/41 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR