ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Araç'ta 4 katlı kargir bina hissesi icradan satılıktır

ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979620
Şehir : Kastamonu / Araç
Semt-Mahalle : YUKARIARAÇ MAH. / ARAÇ
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM ARAÇ 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
162,797 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ARAÇ İCRA DAİRESİ
2018/346 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kastamonu ili, Araç ilçesi, Yukarı Araç Mahallesi 193 ada 10 parselde 328,16 m2 olarak kayıtlı olup parselin niteliği tapu kaydında kargir 4 katlı ev ve arsası olarak tescil edilmiştir ve borçlu Vedat Şen'in 1/3 hissesi satılacaktır. Dosyaya ibraz edilen bilirkişi raporlarına göre ; arsa üzerinde 102,00 m2 alanlı bodrum kat ve üzerinde 116,95 m2 alanlı zemin + 3 normal kattan oluşan bodrum + zemin + 3 normal katlı bina olduğu , binada kat irtifakı veya kat mülkiyeti kurulmadığı, Araç Belediyesi İmar planında arsanın 4 katlı imarlı olduğu ve konut alanı içinde yer aldığı, arsanın yol kenarında yer aldığı, çarşı merkezine yakın mesafede olduğu , binanın çatısının ahşap , çatı örtüsünün kiremit olduğu, pencere doğramalarının 3. kat pvc, diğer tüm katların ahşap olduğu, 2. ve 3. katların yol cephesine bakan balkonlarının pvc doğrama ile kapatılmış olduğu , binanın merdivenlerinin mermer kaplama korkuluklarının ahşap olduğu , ısıtma sisteminin sobalı olduğu , binada asansör bulunmadığı, dairelerden zemin , 1 , 2 ve 3. katların2 +1 olduğu, bina yapı sınıfının 3A , yaşının 9 , yıpranma payının %10 olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Araç / KASTAMONU
Yüzölçümü : 328,16 m2
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı 0,30 oturma alanı ve 1.20 T.A.K.S sahiptir.
Kıymeti : 162.797,33 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR