KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe'de icradan satılık 2 katlı bina

KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892074
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1185 ESAS
Muhammen Bedeli
:
723675 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ

2015/1185 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Kocaeli ili Kartepe ilçesi Suadiye Mahallesi Köyiçi Mevkii 2319 Parsel sayılı taşınmaz 693,75 m2 miktarında ve kargir ev, ahşap ahır ve bahçe niteliğinde olup, tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel, düzgün olmayan şekilde ortasından boğumlu diktörtgen formuna yakın, düz arazi yapısındadır. Kıymet takdiri günü parsel üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, 150 m2 zemin oturumlu, 2 kat+çatı piyesli bina ile 80 m2 zemin oturumlu 2 katlı inşaat halinde bina bulunmaktadır. 2,5 katlı binanın zemin katında bir mesken, üst katında çatı piyesli dubleks mesken bulunmaktadır. Dış cephesi sıvalı halde olan binanın iç kısımlarının inşaatı tamamlanmış, doğalgaz kombili ve bakımlı durumdadır. 2 katlı binanın kaba inşaatı tamamlanmış, ince işçiliği yapılmamış haldedir. Yapılan tespite göre %60 inşaat seviyeli olduğu görülmüştür.
Adresi : Çepni Mah.Muammer Erhan Cad.19/1 Kartepe/Kocaeli
İmar Durumu : Kartepe Belediyesi İmar Müdürlüğünün 30.07.2018 tarihli imar durum belgesi yazısına göre parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bir kısmı "konut alanında" kalmaktadır. Yapılaşma şartları; ayrık nizam 3 kat, TAKS:0,40, KAKS:1,20 olarak belirlenmiştir. Parselin imar yoluma terki vardır.
Kıymeti : 723.675,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanununun 17/4. maddesi uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1185 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR