KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Kumluçiftliği Mahallesinde kargir bina icradan satılıktır

KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00939745
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 04.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4418 ESAS
Muhammen Bedeli
:
198,787 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ

2017/4418 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Kocaeli ili Kartepe ilçesi Uzunbey Kumlaçiftliği Mahallesi Kıraçlar mevkii 460 parsel sayılı taşınmaz 160,00 m2 miktarında ve arsa vasfında olup, 1/2 hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Dosyada mevcut 12.12.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; parsel düzgün dörtgen şeklinde düz arazi yapısındadır. Kıymet takdiri günü parsel üzerinde kargir tarzda inşa edilmiş yaklaşık 125 m2 zemin oturumlu 3 katlı bina bulunmaktadır. Binanın zemin katında dükkan, bir üst katında mesken, en üst katta ise büyük teraslı kaba inşaat halde bırakılmış mesken bulunmaktadır. Dış cephesi zemin ve bir üst katta sıva üzeri akrilik boyalı, en üst kat tuğla örülü haldedir. Giriş kapısı camlı demir doğramadır. Dükkan faal halde değil, ara kat mesken olarak kullanılmakta, üst kat inşaat halindedir. Binaya girilememiş, değerleme dışarıdan yapılmıştır. Bina eski imalat ve basit yapılıdır.

Adresi : İstasyon Mah.Hamit Turan Cad.No:19 Kartepe/Kocaeli
İmar Durumu : Kartepe Belediyesi İmar Müdürlüğünün 05.06.2017 tarihli imar durum belgesi yazısına göre parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "ticaret+konut alanında" kalmaktadır. Yapılaşma şartları; ayrık nizam 3 kat, TAKS:0,40; KAKS:1,20 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 198.787,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4418 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR