BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karesi Vicdaniye'de 2 katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962970
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : VİCDANİYE MAH. / SAKARYA
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16 satış
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Vicdaniye Mahallesi, 8378 Ada, 18 Parsel,Mandıra Mevkiindedir. Tapuda "Arsa" niteliğindeki taşınmazın elektrik, su, doğalgaz, yol gibi her türlü altyapı hizmetleri tamdır. Civarında 2-3 katlı konutlar mevcuttur. Üzerinde halen 2 katlı kargir ev ve evin bitişiğinde mutfak olarak kullanılmakta olan kısım bulunmaktadır. Müstakil bir yapıdır. Oturum alanı yaklaşık 37,56 m2 olup, 60-65 yıllık binadır. Bina ön cephesi sıvalı ve boyalı, arka cephesi sıvasız ve boyasızdır. Çatısı ahşap olup, kiremit kaplıdır. Arka kısmında zemin katta 14,45 m2 alanında mutfak bulunmaktadır. Zemin kat 2 oda, hol ve binaya ek mutfaktan oluşmaktadır. Odaların tabanı tahta kaplama, hol tabanı betondur. İç duvarları sıvalı ve badanalıdır. Zemin katta ön cephedeki odaya ve mutfağa doğalgaz çekilmiştir. Ön cephedeki odada doğalgaz sobası bulunmaktadır. Zemin üzerindeki 1. kata evin içerisindeki ahşap merdivenlerden çıkılır. 1. katta 2 oda ve hol bulunur. İç tabanları tahta kaplı, tavanları bağdadi cinstendir. İç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğramadır. 1/1000 ölçekli imar planına göre; bitişik nizamlı 5 katlı (B-5) konut alanı tanımlı, ön bahçe yapı yaklaşım mesafesi sıfır (0) metre olan eksik imar parselidir.
Adresi : Vicdaniye Mah. Mandıra Sk. No:75 Karesi / BALIKESİR
Yüzölçümü : 79,37 m2
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 5
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kalıcı bir şerhi yoktur.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR