BALIKESİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Karesi, Atatürk Mahallesi'nde müstakil bina mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979177
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ATATÜRK
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 satış
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, Atatürk Mah. 8237 Ada, 1 Parsel no da kayıtlı bulunan satışa konu taşınmaz tapuda arsa vasfı ile kayıtlı olup, Karesi Merkez Revizyon İlave Uygulama İmar Planı içerisindedir. Bitişik nizam 4 kata müsaadelidir. Konut alanı içerisinde kalmaktadır. Ön bahçe yapı yaklaşma mesafesi 0,00 m dir. Taşınmazın bulunduğu bölge yol, su elektrik, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Şehir merkezine ulaşım yaya olarak, toplu taşıma araçları ile sağlanır durumdadır. Parsel üzerindeki yapı zemin kat ve zemin üzeri 1. kattan oluşmaktadır. Yapı yaklaşık 70 yıllıktır, yapının dış cephesi sıvalıdır, çatısı ahşap olup, üzeri kiremit ile örtülüdür, binada her katta bir daire olmak üzere toplam 2 adet daire bulunmaktadır, eski bir yapıdır, dairelerin giriş kapısı ve giriş kapıları ahşap doğramadır, yapının yaklaşık oturma alanı 100,00 m² dir, yığma kargir tarzda inşa edilmiştir,zemin kattaki daire 3 oda, hol, mutfak, banyo ve wc den oluşmakta olup duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır,daire bakımsız durumdadır,zemin üzeri 1. kattaki daire 3 oda, mutafak, banyo ve wc bölümlerinden oluşmakta olup, duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır, iç kapı doğramaları ahşap, mutfak, banyo ve wc yerleri karo mozaik ile kaplıdır.
Yüzölçümü : 189,82 m2
İmar Durumu : Karesi Merkez Revizyon İlave Uygulama İmar Planı içerisindedir. Bitişik nizam 4 kata müsaadelidir. Konut alanı içerisinde kalmaktadır. Ön bahçe yapı yaklaşma mesafesi 0,00 m dir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR