BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karesi 1. Oruçgazi Mahallesi'nde iki katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00955457
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : 1.ORUÇGAZİ MAH. / ATATÜRK
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR YENİ HABER 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22 satış
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 11822 Ada, 6 Parsel, 1.Oruçgazi Mahallesi, Tapuda "İki katlı kargir Ev" niteliğindeki taşınmaz, Altay caddesi ile Nevbahar sokak kesişiminde No:48/1 adresindedir. Civarında konut amaçlı yapılaşmalar olup, çok yakınına kadar Belediye altyapı hizmetleri (Elektrik, su yol, çöp toplama, ulaşım, doğalgaz vb) gelmiştir. Köşe konumludur. Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi yakınındadır. Üzerinde halen 2 katlı yığma tarzda ve her katında bir mesken bulunan iki daireli bina olup bina yaşı yaklaşık 35-40'dır Binada zemin katın halen boş olduğu, 1. katta ikamet edildiği izlenimi bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve kısmen boyalıdır. Çatısı ahşap saçaklı ve kiremit kaplıdır. Her katta 2 oda, salon - salomanje, banyo, mutfak ve wc bulunmakta olup pencere doğramaları plastiktir. Dairelerde ıslak mahallerde tabanlar seramik kaplıdır. Banyo ve wc duvarları yarım boy fayans kaplıdır. İç kapıları yağlı boyalı sunta tablalı ahşaptır. Mutfak dolapları suntalem kapaklı ve bakımsızdır. Isıtması soba ile sağlanmaktadır. Takribi kullanım alanı iki katta 140,00 m2'dir. Parselin bahçesinde bulunan diğer binalar metruk halde olup, ekonomik değerleri yoktur. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre bitişik ticaret nizamında 4 kata (B-4) müsaadeli olup, bina yüksekliği: H=12,50m. Bina Derinliği: I= L-((K+H/2)), ön bahçe mesafesi: 3,00-0,00 m. Komşu mesafeler: ---, Arka Bahçe Mesafesi: H / 2'dir. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında "Ticaret+Konut Alanı" tanımlıdır.
Yüzölçümü : 229,06 m2
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 4
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR