KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karamürsel Hacıömerağa Mahallesi'nde bahçeli kargir ev icradan satılıktır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937565
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Semt-Mahalle : 4 TEMMUZ MAH. / KARAMÜRSEL
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 30.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/227 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
444,406 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 15:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (KARAMÜRSEL HÜKÜMET KONAĞI 2. KAT SAVCILIK KARŞISI)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ

2018/227 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 81 Ada, 4 Parselde kayıtlı taşınmaz üzerine inşa edilmiş bina ve ana taşınmaz HACIÖMERAĞA Mahalle/Köy,

İMAR DURUMU: Bitişik nizam (B-4)4 kattır. Konut alanında kalmaktadır.

ADRESİ: 4 Temmuz (Hacıömerağa) Mah. Zeytinlik Cd. No:10

MEVCUT DURUMU: Taşınmaz tapu kaydına göre; bahçeli kargir ev vasfında olup ana taşınmaz toplamda 223,06 M2 dir. Ana taşınmaz üzerine her 1967 yılında ruhsat alınarak biri ayrı ayrı kullanılmakta olan zemin + 1. kat ve çatı katlarından oluşan toplam 2,5 katlı betonarme bina inşa edilmiştir. Meskun mahal içinde olan taşınmaz ilçe merkezine, D 130 karayoluna, semt pazarına, otogara ve okula yakın olup, ptt, elektrik, su gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binanın zemin katının taban kotu cephe aldığı yolun kotundan yaklaşık 1,0 m daha düşüktür. bu kata yoldan merdivenle inilmektedir. Zemin kat; 3 oda olarak inşa edilmiş olup, giriş holü, koridor, mutfak, banyo ve wc meskenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir.Duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalı, pecereleri pvc, oda kapıları ahşap doğrama olup projeye göre zemin katın taban alanı 78,32 m2 dir. Binanın 1. katındaki meskende 3 oda olarak inşa edilmiş olup, giriş holü, koridor, mutfak, banyo ve wc diğer iç mahalleri teşkil etmektedir. Bu katta 10,74 M2 miktarlı balkon bulunmaktadır. Duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalı olup pencereler pvc, oda kapıları ahşap doğramadır. Tastikli mimari projeye göre 1. kat 89,06 M2 miktarlı ayrı bir konut olarak kullanılmaktadır. Fiziki özellikleri 1. katla aynı olduğu bilidirlen çatı katı ayrı bir mesken olarak kullanılmakta olup çatı katının girişi 1. katta yapılan merdiven kovasından yapılan merdivenle çıkılmakta ve 1. kattan ayrı olarak kullanılan bir mesken vasfında olup bu kat da toplamda 89,06 m2 miktarlıdır. Satışa konu tapu kaydına göre bahçeli kargir ev vasfında olan, zemin alanı 223,06 m2 miktarlı, yukarıda özellikleri yazılı zemin + 1. ve çatı katından oluşan taşınmaz toplamda 444.406,12 TL dir.
Yüzölçümü : 223,06 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 444.406,12 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve 150/c şerhi
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (KARAMÜRSEL HÜKÜMET KONAĞI 2. KAT SAVCILIK KARŞISI)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/227 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR